KK Viimsi – kas ainus meistriliiga klubi, kus ka 3×3 korvpall on teemaks?

KK Viimsi, kes tänasel pressikonverentsil teatas, et järgmisest hooajast on nad osalemas Eesti korvpalli meistriliigas, alustas juba seitse aastat tagasi Viimsi 3×3 turniiride korraldamist.

2014. aasta 11. mail Viimsis toimunud Sprite 3×3 avaetapil osales 20 võistkonda, kellest 15 võistkonda harrastajaid ja 5 tiimi U14 sarja poisse. Selle suve Alexela 3×3 Viimsi etapil osales kokku juba 74 võistkonda, teiste seas ka vahepeal olümpiaalaks tõusnud 3×3 korvpalli Eesti meeste rahvuskoondis, kes Jaan Puideti lisaaja viskest alistas Poola võistkonna.

Suvistel 3×3 turniiridel on osalenud mitmed KK Viimsi võistkonnad, kui eelmisel aastal võeti mitmetelt turniiridelt ka korralikud auhinnarahad. Sel aastal on pea 10 Viimsi tiimi aktiivselt Alexela 3×3 sarjas osalemas.

Kokkuvõttes pealkirjas esitatud küsimus – kas KK Viimsi on ainus meistriliiga klubi, mille püramiidis on ka 3×3 korvpall oluline? Tartus pole ammu suurt 3×3 toimunud, kuigi sel aastal on midagi juba alustatud, Raplas toimus kunagi üks tänavakoss, kus riigimaantee sai kinni pandud, kuid see jäi ka viimaseks suuremaks, suvepealinnas on suvine 3×3 hetkel surnud, kuid Rakveres ja mõnes mõttes ka Tallinnas siiski miskit toimub.

Juba homme saame sellele küsimusele anda eitava vastuse, sest juba homme korraldab TalTech Gregor Arbeti ja Raido Ringmetsa juhtimisel TalTechi parklas 3×3 turniiri, mis on üks suurimaid, mis sel suvel Eestis üldse toimub. Seda pallimängude olümpiaalal, milles Eesti on sel aastal Euroopa meistrivõistluste finaalturniiril ehk juba TOP12 seas.

Juba homme kella 10:00st on kõik oodatud TalTechi parklasse 3×3 korvpallipeole, kus neile, kellele mängud ei meeldi, esineb Reket ja tegevust on kõigile huvilistele.

2022. aastal 3×3 korvpalli Eesti meistrivõistluste korraldus on alanud – kõigil huvilistel on võimalik kandideerida laupäeval, 6. augustil 2022 toimuva 3×3 korvpalli Eesti meistrivõistluste finaalturniiri läbiviijaks. Esialgu on pakkumised esitatud Viimsile ja TalTechile, aga ootame ka teiste korvpallilinnade mõtteid ja soove.