3×3 korvpalli turniiride ajakavade koostamine

3×3 turniiri ajakava koostamine on lihtne ja kiire, mis FIBA 3×3 Event Makeri süsteemis on ca 10 minuti küsimus ka suuremate 3×3 turniide puhul.
 
 
Siis algab jama. Mõni “uimasem tiim” soovib end viimasel hetkel kirja panna, mõni varakult registreerunud tiim end maha võtta. See tekitab paraku probleeme nii korraldajatele kui osalejatele.
 
3×3 turniiride korraldajad soovivad alati võimalikult paljudele võistluskogemust pakkuda. Ja siis algab jama:
 
  • Mõni tiim ei saa puht tehniliselt võisluspaika saabuda enne oma mängude aega või olla seal kauem kui aeg on planeeritud.
  • Mõni sari peab mängima oma mängud teatud kellast kellani.
  • Kohtunikel ja muul staffil on päris keeruline arvestada, mis kell nad peavad mänge vilistama, seda nii noorte kui vanemates võistlussarjades, kus erinevad kohtunikud.
  • Turniiri korraldajal on raske arvestada lisanduvate ja loobuvate tiimidega.

Kuskilt tuleb leida tasakaal. 90% juhtudest soovivad võistkonnad teada, kus nad mängivad, kellega nad mängivad ja mis kell nad mängivad. Korralduslikult on väga lihtne teha ajakava peale registreerimiskella kukkumist ja loota, et kõik registreerunud võiskonnad tulevad kohale.

Seda paraku ei juhtunud näiteks 30.05.2021 Võsul toimunud turniiril, kus Viljandist pärit võistkond VLND ei saanud ette valmistatud turniirisüsteemis ühtegi mängu, kuna vastased ei ilmunud kohale. Kokuvõttes sai VLNDi võistkond vaid ühe veerandfinaali mängu, mille nad 17-16 kaotasid.

Tasakaalu on raske leida. Enamus juhtudel ühe loobunud võistkonna teisega asendamine ei ole keeruline. Muude soovide arvetamisega tekib paraku ka korraldajatel rohkem probeleme kui esialgse ajakava põhjal.

3×3 kohtunike soovid

Selle aasta Alexela 3×3 EMV sarja peakohtunik on Aare Halliko. Eesti nr.1 kohtunik igas valdkonnas, seda ka 5×5 korvpallis. Kuna ka Aare (lisaks korraldustiimile) läks kegelt närvi viimase hetke TalTech 3×3 muudatuste osas, mis on seotud eelpool mainitud punktidest, siis edaspidine 3×3 otsus on järgnev: 

  • Alexela 3×3 EMV turniiride ajakava kinnitatakse hiljemalt turnriirile eelneval neljapäeva õhtul.
  • Ajakava muutmisele ei kuulu!
  • “Uimasemad tiimid” võivad end regada mõnele järgmisele 3×3 etapile.
  • Põhjuseta puudunud tiimid saavad võimaluse 2x rohekm osalusu maksta või mitte 7.08.2021 finaalturniirile pääseda.

Kokkuvõttes palume kõikidelt mängijatelt mõistvat suhtumist, sest 3×3 suvi on  veel ees. Lisaks soovime mõistvat suhtumist ka kõikidelt 3×3 korraldajatelt ja kohtunikelt.