TalTech 3×3 turniiri võitja sõidab Hamburgi Challengerile

Rahvusvaheline Korvpalliliit (FIBA) kinnitas täna, et laupäeval 10. juulil TalTechi parklas toimuva turniiri võitja pääseb 6.-7. august Saksamaal, Hamburgis peetavale Challengerile.

3×3 TalTech Optibet Lite Quest 2021 nimelisel turniiril on registreerimisvõimalus veel avatud kümnes võistlussarjas. Kõige kõrgemas ehk eliitsarja meestes, kuhu sooviavaldusi laekus 30 ringis, sai korraldajate otsusega peale 12 võistkonda, kelle seas 5 võistkonda Eestist (Boft/Linnujalad, Scanweld, Macron, Kvartett / OlyBet ja KK Viimsi), 4 võistkonda Lätist ning üks Poolast, Rootsist ja Belgiast.

Meeste turniiri alagrupid ja ajakavad on tehtud, kõikides teistes sarjades avalikustatakse ajakavad peale registreerimise lõppu, hiljemalt reedel kell 17:00.

“Sel suvel on Eestis kolm suurt 3×3 turniiri – Alexela 3×3 Eesti meistrivõistluste sari, mille üldvõitja pääseb 3×3 Prague Mastersile, 3×3 TalTech Optibet Lite Quest, mille võitja pääseb Hamburgi Challengerile ja sealse võidu korral samuti Prague Mastersile ning juba toimunud NIKE 3×3 Haapsalu Lite Quest, kus sel nädalavahetusel asub Haapsalus võitnud Avis/Treimix (kes WT sarjas mängib Rapla nime all) Cergy-Pontoise Challengeril püüdma pääset 3×3 Montreal Mastersile,” sõnas Eesti Korvpalliliidu 3×3 valdkonna juht Reigo Kimmel, kelle sõnul varasematel aastatel pole nii palju 3×3 võimalusi Eestis veel olnud.

Sel laupäeval tasub kõigil korvpallihuvilistel tulla TalTechi parklasse, et oma silmaga näha selle suve Eesti üht suurimat 3×3 turniiri. Kiirematel on võimalus veel tänase päeva jooksul oma võistkond ka kirja panna.