3×3 tänavakorvpalli Eesti MV 2020

3×3 tänavakorvpalli Eesti meistrivõistlused toimuvad 30. maist kuni 8. augustini 2020. Kõikides sarjades selguvad Eesti meistrid 8. augustil Tallinn Open 2020 turniiri tulemuste põhjal.

Etapi võit annab võistkonnale 100 punkti, teine koht 80, kolmas 70 jne. Punktisüsteemiga saab tutvuda FIBA 3×3 reeglitest (lk. 34). See tähendab, et sel aastal ei garanteeri üks etapivõit pääset finaalvõistlusele. Lõppvõistlusele pääsevad iga sarja koondarvestuse 12 parimat. Võistkondade loobumise puhul võetakse arvesse järgmiseid koondtabeli alusel.

2020 reeglid

2020. aastal on tähelepanu FIBA 3×3 reeglitel, milles võistkonnas saab hooaja jooksul mängida maksimaalselt 6 mängijat ning seoses Covid-19 arengutega erireegel, kus haigusnähtudega võistleja võib elimineerida kogu võistkonna kogu sarjast.

  • Võistkonnas võib hooaja jooksul olla maksimaalselt 6 mängijat. Mängija ei tohi osaleda muus võistkonnas, kui juba osaletud tiimis. Reegel kehtib AINULT World Tour ehk meeste eliitsarjas osalevatele mängijatele.
  • PAF korvpalli meistriliiga ning Saku I liiga nimekirjades 2019/2020 hooajal olnud mängijad tohivad mängida vaid World Tour sarjas. See reegel on kehtinud ka varasemalt. Amatööridel on võimalik mängida nii WT kui harrastajate sarjas.
  • Haigusnähtudega mängijate (palavik, köha jne) osalemine on keelatud! Haigusnähtudega mängija osalemisel kaotab kogu võistkond (s.h. teised võistkonna mängijad) nii turniiri kui ka saab elimineerimise kõikidest järgmistest 3×3 etappidest.

Meeste eliit sarja võitja sõidab augustis FIBA 3×3 WT põhivõistlusele.

Registreerimine: 

Kõikidele turniiridele (v.a. 3×3 Tallinn Open) registreerimine algas 1. märtsil kell 11:00 ning lõpeb 3 päeva enne võistluse algust kell 20:00. Näiteks laupäevaste turniiride puhul kolmapäeva õhtul kell 20:00, pühapäevastel neljapäeva õhtul kell 20:00 jne. Kõikide turniiride registreerimislingid leiab siit.

Kõikidelt sünniaastaga 2006. ja vanematelt mängijatelt on nõutav isiklik ja e-maili teel kinnitatud konto PLAY.FIBA3X3.COM keskkonnas.

U13 sarja registreerimine ning muud registreerimisküsimused (nimede vahetus jne): reigo@basket.ee

Osalustasud: 

  • 40 eurot / võistkond: ELITE, Amateurs, 40+ seeniorid (10 eurot mängija).
  • 20 eurot / võistkond: kõik ülejäänud sarjad (5 eurot mängija).

Osalustasu maksmine toimub kohapeal enne turniiri algust. Hooaja tasu sel aastal ei ole, kuna kõikidel etappidel on erinev korraldaja.