USA langes, Venemaa mitte

Buenos Aireses toimuvatel noorte olümpiamängudel jäi Eesti U18 3×3 koondist (Kriisa, Lepp, Entsik ja Hint) veerandfinaali pääsemisest puudu vaid ühest viskest, kui lisaajal tuli Venemaa käest vastu võtta ülinapp 22-21 kaotus Venemaa võistkonna käest.

Eesti noormehed sattusid Buenos Aireses “surmagruppi”, kus tuli mängida kahe korvpalli suurriigiga ning koduseks olümpiaks hästi ettevalmistanud Argentiinaga. “Tõenäoliselt oleks isegi meie alagrupis viimaseks jäänud Mongoolia mõnes teises grupis mõne võidu kätte saanud”, hindas gruppi EKLi 3×3 valdkonna juht Reigo Kimmel. Sellegipoolest oli Eestil kõik võimalused alagrupist edasipääsuks olemas, ka peale avapäeval Argentiina käest saadud nappi 22-19 kaotust, kuid selleks tuli ühe päeva jooksul alistada nii USA kui Venemaa 3×3 koondised.

Kui Venemaaga läks lõpuks lisaaja peale, siis USA alistati kindlalt 21-14 ning teeniti ära ka ajutine esikoht FIBA3x3 uudistes.

Juhul, kui teistes alagruppides ei jää mõni võistkond 3 võiduga, kuid “surnud ringiga” MM-i veerandfinaalist eemale, siis suure tõenäosusega jääb 2 võitu saanud ja 83 punkti (NB: keskmiselt 20.8 punkti mängus) visanud Eesti 3×3 noormeeste lõplikuks tulemuseks 9. koht 20 võistkonna seas.

Buenos Airese noorte olümpial jätkab veel Eesti 3×3 naiskond, kellel seisavad pühapäeval ees kaks viimast alagrupimängu Tšehhi ja Austraaliaga.