Eesti peab 3×3 korvpallis alistama USA ja Venemaa

Buenos Aireses toimuvatel noorte olümpiamängudel peab Eesti U18 3×3 koondis (Kriisa, Lepp, Entsik ja Hint) veerandfinaali pääsuks alistama neljapäeval nii USA kui Venemaa 3×3 koondised.

Täna Eesti Korvpalliliidus toimunud iganädalasel infokoosolekul ütlesid nii Eesti Korvpalliliidu peasekretär Keio Kuhi kui liigade juht Henri Ausmaa, et kui Eesti U18 3×3 korvpall peaks sel neljapäeval noorte olümpial alistama nii USA kui Venemaa, siis tegemist oleks Eesti korvpallile ajaloolise saavutusega. “Eesti võidab korvpallis USA-d ja Venemaad? Ühel päeval? Olümpiamängudel? No see oleks alles uudis!”, ütles Ausmaa peale koosolekut.

Eesti 3×3 koondis võitis võistluste avapäeval kindlalt Mongoolia (22-13) ning kaotas napilt koduväljaku eelist nautinud Argentiinale (22-19), kuid hoiab vastavalt visatud punktidele hetkel USA ees alagrupi III kohta. Alagrupist edasipääs sõltub eelkõige Eesti vs Venemaa mängust, kuna venelased alistasid (18-16) USA tiimi ning visatud punktide koguarvust.

Eesti Korvpalliliidu 3×3 valdkonna juht Reigo Kimmel andis mõista, et kuigi võit USA üle oleks Eesti korvpallile emotsionaalsem, siis võit Venemaa üle on play-offi edasipääsuks olulisem “Kui me suureskoorilises mängus USA-le kaotame, siis surnud ringis loevad visatud punktid – Venemaa võistkonna peame kindlasti alistama”, ütles Kimmel, kes nõustub Ausmaaga, et selliste korvpalli suurriikide vastu ei saa Eesti just tihti mängida, veel vähem omada mingitki võiduvõimalust kui selleks ei ole just 10-minutit mängitav 3×3 korvpalli turniir.

Eesti Korvpalliliit kutsub kõiki üles otseülekande vahendusel mänge jälgima aadressilt: http://www.fiba.basketball/3x3yog/2018

Eesti U18 3×3 tüdrukute koondis alustab mänge juba homme kell 18:00 Hollandi ja 19:30 Hispaania vastu.