Eesti 3×3 naiskond alustas ettevalmistust olümpiamängude kvalifikatsiooniturniiriks

3x3 OM koondise kandidaatide trenn 26-04-2021_01
Eesti 3×3 korvpalli naiskond alustas täna TalTechi spordihoones peatreener Siim Raudla ja abitreener Priit Vene juhendamisel ettevalmistust mai lõpus Austrias toimuvaks Tokyo olümpiamängude kvalifikatsiooniturniiriks. Eesti kuulub seal C alagruppi, kus vastasteks on Holland, Valgevene, Ungari ja Sri Lanka. Olümpiapääsme kindlustab koht kolme parema seas.
 
Siim Semiskari galerii leiad siit. Kohal oli ka ERR Sport. 
 
Ettevalmistustsüklit alustas täna kaheksa naist: Merike Anderson, Anna Gret Asi, Helena Stina Svilberg, Kadri-Ann Lass, Marie Anette Sepp, Sofia Kosareva, Anete Elisabeth Adler ja Hanna Maria Sibul.
 
Peatreener Siim Raudla sõnul lisandub lähinädalatel treeningutega veel neli-viis mängijat. Trenni tehakse viis päeva nädalas, kaks korda päevas ja kuni äralennuni 25. mail. Võimalik, et enne otsustavaid mänge saadakse end proovile panna turniiril Rumeenias, kuid täit kindlust selles osas veel ei ole.
 
„Kindlasti soovime trennidesse kaasata kohtunikke, et saaksime isekeskis teha mõned mängud. Võimalus on, et sõidame enne kvalifikatsiooniturniiri Rumeeniasse, kuhu hetkeseisuga on lubanud tulla ka Slovakkia ja Hollandi võistkonnad. Päris kindel selles veel olla ei saa,“ kommenteeris 3×3 koondise peatreener Siim Raudla.
 
OM-kvalifikatsiooni vastased on Raudla sõnul ühe erandiga väga tugevad. „Ungari on eelmise 3×3 MM-i hõbe ja kindlasti üks favoriite meie grupis. Holland on olnud viimasel kolmel Euroopa meistrivõistluste finaalturniiril nelja parema seas ja Valgevene on samuti tugev koondis. Sri Lanka on kahtlemata autsaideri rollis.“
 
Peatreener lisab, et ettevalmistusel keskendutakse seni edu toonud elementidele. „Viimased suurvõistlused on näidanud, et meie taktika on toiminud. Suures plaanis midagi muutma ei hakka. Agressiivsus saab meie koondise jaoks olema märksõna.“
 
Täna avalikustas FIBA 3×3 OM kvalfikatsiooni ajakava, selle järgi mängib Eesti 3×3 koondis 27. mail Sri Lanka ja Hollandiga, 29. mail Ungari ja Valgevenega.
3x3 OM kvalifikatsiooni ajakava