Peterburi teatrilaval mängiti 3×3 korvpalli

3x3 korvpall teatris

Täna toimus Peterburi Riikliku Muusika- ja Draamateatri “BUFF” lavalaudadel rahvusvahelise 3×3 korvpalliturniiri finaalvõistlus, millele FIBA 3×3 YouTube ja Facebooki vahendusel said kõik kaasa elada.

Turniiri võitjaks tuli Novi Sad võistkond Serbiast, kes finaalis alistas 21:19 Riga võistkonna Lätist. Kolmanda koha sai Leedu esindusvõistkond. 3×3 korvpallisarja, mille etappidest võtsid lisaks Venemaa tiimidele osa ka võistkonnad Saksamaalt, Hollandist, Prantsusmaalt ja mujalt, eelvõistlused peeti St Peterburi kaubanduskeskustes. Turniiri 8 parimat võistkonda pääsesid teatrilaval toimunud finaalvõistlusele.

“Olen varem näinud, et 3×3 korvpalli saab mängida viaduktide all, kaubanduskeskustes ja isegi reisilaeval, see, et spordivõistlus trügib teatrilavadele, oli ka minu jaoks uudne lähenemine,” hindas Eesti Korvpalliliidu 3×3 valdkonna juht Reigo Kimmel, kelle sõnul võib 3×3 korvpalli tõesti mängida igas kohas, kus ühe korviga korvpalliplatsi saab üles panna. “Venelased üllatasid sellega nii mind, kui ka Rahvusvahelist Korvpalliliitu (FIBA), kes samuti jagas nii pilte kui videoklippe kogu turniirist.

“Teisalt üllatab mind, et antud olukorras saab rahvusvahelisi 3×3 turniire Venemaal üldse korraldada, seda eriti kaubanduskeskustes ja teatrites, kus ka publik oli lubatud. Meil on hetkel väga ranged piirangud nii spordis kui kaubanduskeskustes, lisaks on teatrid üldse kinni,” ütles Kimmel, kes ei mõista kuidas ka Leedu saab juba sel nädalavahetusel oma 3×3 turniiridega alustada.

Eesti 3×3 korvpall loodab alustada alles kuu aja pärast, kui 29. mail toimub Alexela 3×3 Eesti meistrivõistluste sarja avaetapp Tallinnas, Snelli väljakutel.