SELL 3×3 Tartu 2023

SELL 3x3 Tartu 2023

Eile ja täna peeti 38. SELL mängude raames Tartus, Terminal Arenal 3×3 turniir, millest võtsid osa Eesti, Läti, Leedu ja Soome võistkonnad.

Turniirist võtsid osa 11 meeste ja 6 naiste võistkonda, Eesti kõrgkoolidest olid esindatud Tartu Ülikool, EBS ja TalTech meeste arvestuses, naistest osales ainsana Sisekaitseakadeemia võistkond. 

Avapäevast pääses Eesti tiimidest tänasesse play-offi vaid Tartu Ülikool ja Sisekaitseakadeemia, ebaõnne kogesid nii TalTech, kes kolmekesi mängides kaotas viimase viskega Läti võistkonnale ning EBS, kes edasipääsust jäi ilma vaid surnud ringiga. 

Kokkuvõttes näitasid leedukad oma 3×3 korvpalli taset, sest meeste arvestuses koosnes esikolmik vaid Leedu kõrgkoolidest ning ka naiste arvestuses olid kaks Leedu võistkonda lõpuks omavahel finaalis. 

Parimad Eesti tiimid olid Sisekaitseakadeemia, kes sai naiste arvestuses neljanda koha ning Tartu Ülikool, kes meeste arvestuses tuli viiendaks.

Individuaalses statistikas oli naiste arvestuses parim punktitooja Sofia Kosareva, kes viskas neljas mängus kokku 34 punkti. Meeste arvestuses tuli samas statistikas kolmandaks Janar Aniste, kes sai vaid kaks mängu, kuid viskas kokku 27 punkti.  

Sofia Kosareva 3x3