Mida pead teadma 3×3 Tallinn Openi kohta

Sel laupäeval selguvad olümpiaprogrammi kuuluvas 3×3 korvpallis ehk Alexela 3×3 Tallinn Open 2021 turniiril selle aasta Eesti meistrid maksimaalselt üheteistkümnes võistlussarjas.

Järgnevalt info, mida teisipäevase seisuga peaksid laupäeva kohta teadma.

Asukoht

Korraldajate esimene eelistus on turniir viia läbi Toompuiestee 24 ehk Snelli väljakutel ja Alexela Arenal. Paraku ei võimalda ka väiksemgi vihmasadu plastikkattega väljakutel mängida ning kuna ajakava tuleb tihe, siis ka mänge edasi lükata.

Otsus, kas turniir tuleb sademete tõenäosuse korral pidada saalis, langeb reede, 06.08.2021 Riigi Ilmateenistuse nädalavahetuse sademete tõenäosuse kaardi põhjal, mida uuendatakse keskpäeval. Sellisel juhul toimub turniir TalTechi spordihoones, kus sisejalanõud on kõigile kohustuslikud (s.h. pealtvaatajad ja võistkondade saatjad).

Mängude ajakava

Turniiri algusajaks on planeeritud 11:00. Väga suure osalejate huvi korral on võimalik, et algusaeg lükkub veidi varasemaks, kuid see selgub peale registreerimise lõppu ehk neljapäeval.

Esialgse plaani kohaselt alustavad kell 11:00 mängudega (5 väljakut):

  • World Tour
  • U11 poisid
  • U13 poisid

Harrastajad mängivad päeva teises pooles. Algusega orienteeruvalt 15:00. Harrastajate TOP12 on turniirile edukalt registreerunud ja nende alagrupid on tehtud turniirile registreerunud võistkondade 3×3 reitingu põhjal. Lihtsaid alagruppe selles sarjas ei ole.

3x3 harrastajad

Kõikides teistes võistlusklassides (40+ seeniorid, naised, U18 poisid, kõik tüdrukute sarjad), on seisud veel lahtised, kuna tiime on hetkel veel vähe registreerunud.

Alagruppide koostamine

Finaalvõistluse alagrupid ei koostata suvise 3×3 sarja edetabeli põhjal, vaid vastavalt FIBA 3×3 reeglitele turniirile registreerunud võistkondade tiimi 3×3 reitingu põhjal, mis võtab arvesse võistkonna kolme parema mängija individuaalset 3×3 reitingut.

Registreerimine

Võistkondade registreerimine on avatud FIBA 3×3 lehel (U15 ja vanemad), kuid kõige lihtsam on võistkond kirja saada, saates e-maili (võistkonna nimi, võistlusklass, mängijate nimed): reigo@basket.ee

TÄHTAEG: võistkond peab olema turniirile registreerunud (min 3 mängijat) hiljemalt kolmapäev, 04.08.2021 kell 18:00! Põhjendatud olukordades on võistkondades olevaid mängijaid lubatud enne turniiri muuta.

3×3 korvpallis saavad ametlikult Eesti meistriteks ja medalisaajateks vaid need mängijad, kes osalevad finaalturniiril.

Peale registreerimiskella kukkumist kolmapäeval otsustatakse:

  • Kas mõnes sarjas saab peale mõni võistkond, kes suvises sarjas ei osalenud või ei pääsenud TOP12 sekka.
  • Kas võistlusklass toimub? Hetkel ei ole U18 tüdrukutes ühtegi võistkonda, U15 tüdrukutes üks võistkond, 40+ seeniorites kaks tiimi.

Kaasaelamine ja juhendamine

3×3 korvpall on emotsionaalne mäng, paraku keevad emotsioonid mõningates olukordades üle nii mängijatel kui pealtvaatajatel.

Võistlust teenindavale kohtunikele on 3×3 finaalturniiriks antud korraldus ebasündsate väljendite kasutamise, käitumise või isiklike solvangute põhjal anda vastavalt öeldule või tehtule ka pealtvaatajatele hoiatusi (max 1) või turniirilt eemaldamise.

Mängijate puhul on võimalik anda hoiatus, tehniline viga või eemaldamine. Mängija eemaldamise korral jääb mängija ilma ka auhindadest ja võimalikest medalitest ja tiitlitest.

Mängijate juhendamine on lubatud vaid mängude vahelisel ajal. Mängule kaasaelamine, kus öeldakse a’la “viska peale”, “tehke vahetus” jne on lubatud, kui see ei ole otsene suhtlus mängijaga.

3×3 Eesti meistrid ja esikolmikud

Olümpiaalal Eesti meistriks tulnud võistkonnad ja mängijad saavad medalid ja võitjad ka karikad ning kõikide võistkondade ja mängijate nimed kirjutatakse Eesti Spordi Aastaraamatusse 2021.