Ülevaade Eesti õuekorvpalli väljakutest

Eestis on üle 800 avalikus kasutuses oleva väliväljaku. Eesti Korvpalliliidu 3×3 valdkonna juhi Reigo Kimmeli hinnangul võiks need jagada 5-kategooriasse, mida saab teha väljaku katte järgi.

1. Plastikkate (hetkel 20 väljakut)

Plastikkattel mängitakse FIBA 3×3 tiitlivõistluseid, seetõttu on see #1. Eestis pakuvad plastikatteid Spordiareenid / Sports Court, Spoleman / Bergo ja mitmed teised. FIBA 3×3 ametlik kate on hetkel ENLYO.

2. Puitkate (hetkel 43 väljakut)

Saalikorvpalluritele õues mängimiseks kõige mõnusam kate, aga selle katte puhul tuleks arvestada suuremate hoolduskuludega.

3. Tartaankate (hetkel 49 väljakut)

Uuena kõige ilusam kate, kuid paar miinust:

  • Katte pealispind on pehme, kuid selle all kõva pinnas.
  • Kulunud väljakute renoveerimine on keeruline.

4. Kõvakate (hetkel koos muu kattega 692)

Kõige populaarsem kate. Kõige vähem vajab hooldust, kuigi jooni tuleks aeg-ajalt üle teha. Mõned värvitud asfaldi / akrüülvaiguga jms lahendused on küllaltki kenad. Profimängijatele võistluseks üldjuhul ei meeldi.

5. Muu kate (hetkel koos kõvaattega 692)

Korvpalli õues mängimiseks piisab tavaliselt korvist. Korvi ülespanek pole keeruline ega kulukas. Samas ei ole mõtet korvpallilahenduseks eraldada raha “multifunktsionaalseks jalgpallipuuriks”.

Väljakute planeerimisel tasuks lisaks arvestada:

  • Tribüüni või istepinkidega.
  • Korvilaua taguse aiaga, et pall ei veereks kaugele.
  • Muu infraga a’la prügikastid, välisvalgustus jne.
  • Kunstiliste lahendustega, kus õueväljakud võiksid saada oluliselt julgemad kujundused.

Hetkel on #korvpallikarantiin. Püsi kodus või #mängiüksi. Pilte korvpalliväljakutest võib siiski teha ja neid saata: reigo@basket.ee