VAATA JÄRELE: Eesti on U18 3×3 korvpalli MM-il nelja parema seas

Eesti noormehed tegid täna ajalugu, kui peale 10-aastast pausi jõuti taas FIBA U18 3×3 korvpalli maailmameistrivõistlustel poolfinaali ehk nelja parema sekka.

Täna toimunud veerandfinaalis alistas Eesti koondis koosseisus Ken-Martti Reinart, Markus Ladoga, Oliver Pere ja Markus Heinakroon kindlalt (21-13) Dominikaani Vabariigi ning kohtub homme kell 13:30 toimuvas poolfinaalis Egiptuse võistkonnaga, kes pole turniiril veel ühtegi kaotust pidanud tunnistama.

“Veerandfinaal on üks tähtsaimaid mänge kogu turniiril, kuna kaotuse korral tuleb asjad kokku pakkida, kuid võit annab veel vähemalt kaks mängu. Ka alagrupis on võimalik üks mäng kaotada, kuid siiski edasipääs saada,” hindas Eesti Korvpalliliidu 3×3 valdkonna juht Reigo Kimmel, kelle sõnul oli viimane ja ainus kord, kui Eesti U18 noormehed 3×3 MM-il nelja parema sekka jõudsid aastal 2011, kui Riminis toimunud esimestel 3×3 maailmameistrivõistlustel sai Eesti 3×3 koondis koosseisus Rait Riivo Laane, Rauno Nurger, Martin Paasoja ja Kustas Põldoja kokkuvõttes 4. koha.

Hilisematel 3×3 turniiridel pole Eesti 3×3 noormeestekoondis kõrgeimaid kohti saavutanud, ainsa U18 3×3 medali tõid U18 3×3 tüdrukud 2013. aastal, kui Indoneesias toimunud turniiril saadi USA järel hõbemedalid.

Ajalugu tegid ka U18 neiud, kes jõudsid samuti kaheksa parema sekka, kuid pidid siis USA paremust tunnistama. Neidudele kokkuvõttes MM-i kaheksas koht.

U18 3x3 poisid 2021