Alexela 3×3 Pärnu 2023

Alexela 3×3 korvpalli Eesti meistrivõistluste VII etapil Pärnus, Sepa korvpalliplatsidel Raekülas, mängisid U15 ning U18 poisid ning harrastajad. Igas sarjas osales kokku 8 võistkonda, mis tõi palliplatsidele kokku ligi 100 mängijat, kellele lisandusid fännid ja publik. 

HARRASTAJAD

Alexela 3x3 Pärnu 2023

Päeva suurima üllatuse pakkus eelmisel õhtul kokkuklopsitud võistkond Tarmo ja pojad, kelle keskmist vanust tõi korraldajate hinnangul alla alati noor 3×3 legend Mario Polusk. Avamängus alistas tiim esimese asetuse saanud Haljala NGU ning hiljem U18 sarja võitjavõistkonna Tarkleon. Kaotus saadi lisaajal vaid alagrupis viimaseks jäänud võistkonnalt Torm.

Etapi võitis eelmisel aastal 3×3 EMV pronksi saanud RLV MASSIVE (Aron Kuusik, Henry Aimre, Mihkel Mäger ja Raiko Orumaa), kelle tõsiseimaks vastaseks oli etapi korraldustiim BC Raeküla (Allar Leppind, Janter Aniste, Kristjan Saidla ja Riho Kõiv).

Pronksimatsis kohtusid taas Haljala NGU (Eerik Sillamaa, Erkki Sillamaa, Karl-Peeter Kangur ja Riko Roosnurm) ning Tarmo ja pojad. Medalimängus enam ei eksitud ning 21-10 seisuga saadi poodiumile.

U18 poisid

Kõige pikema spordipäeva pidas U18 võistkond Tarkleon, koosseisus Willem Allik, Kristian Kalbus, Roman Avdejev ja Nikita Avdusenko, kes osales nii U18 kui harrastajate sarjas. Kui korraldajad oleks andnud MVP tiitli, siis see oleks kindlasti läinud tiimi Ukrainast pärit mängijale Nikitale, kelle hulle kaugviskeid said ka harrastajad korvist välja võtta.

U18 finaalis madistas Tarkleon Court.ee U18 tiimiga esialgu võrdselt, kuid esikoht võeti lõpuks kindlalt 18-11.

Pronksile mängis end KK Viimsi (Artur Sarap, Hans Norman Normak, Martin Uik ja Raul Tubarik), kes alistas 15-14 kolmekesi mänginud Auruveduri (Trevor Toome, Renno Toome ja Sepo Hiiemäe). 

U15 poisid

U15 sarjas ei ole Nyimage (Kaspar Vuks, Mattias Mändmets, Rando Sarapson ja Stenver Põder) sel suvel veel ühtegi mängu, rääkimata turniiri, kaotanud. Arvesse läheb ka Lätis toimunud turniir

Teist korda kohtuti U15 finaalis saalikorvpalli võistkonnakaaslastega, kes mängivad Court.ee U15 nime all (Erik Arula, Marten Saarpuu, Rohan Laanemets ja Ruudi Talviste). 

Ka selles sarjas jäi üks komplekt medaleid Pärnusse, sest kolmanda koha sai võistkond Pärnu (Andreas Pärn, Jesper Roman, Robin Miklas ja Robin Mattias Indres), kes medalimängus alistasid 21-18 Präänikud. 

Turniiri pildigalerii leiab 3×3 Google Photos galeriist.

Alexela 3×3 Pärnu 2023 etapile panid õla alla Alexela, Betsafe, Scanweld, Škoda Tallinn, Auhinnapood OÜ, Saku Õlletehas AS, Cramo Estonia AS, Hausers Grupp OÜ, Tallinna Ehitustrust OÜ, Nord Homes, Club Sunset, Raeküla Vanakooli Keskus ja Meremoto OÜ.

3×3 korvpalli Eesti meistrivõistluste 18. hooaja viimased kaks põhiturniiri etappi peetakse sel nädalavahetusel, kui laupäeval mängitakse Alexela 3×3 Kanepi 2023 ehk legendaarse Kanepi Streetballi 20. juubelil taas U15 ja U18 poiste ning harrastajate vahel ning pühapäeval saab põhiturniir meeste ja U18 sarjaga läbi Kohilas.

Sarjade 12 paremat, mõnedes 12 kiireimat, pääsevad 5. augustil Tallinnas, TTÜ spordihoones toimuvale Alexela 3×3 Tallinn Open 2023 finaalvõistlusele, kus selguvad olümpiaprogrammi kuuluva 3×3 korvpalli selle aasta Eesti Meistrid.