Alexela 3×3 Kanepi 2023

Alexela 3×3 Kanepi 2023 ehk “Kanepi Streetball 20” tõi Kanepi korvpalliplatsile 100 korvpallimängijat üle Eesti, Lätist ja Ukrainast ning paljud pealtvaatajad. Juubeliaastal vedas taas ka ilmaga, sest öisest sajust sai plats turniiri alguseks kiirelt kuivaks ning kui lähedal Otepääl tuli keskpäeval paduvihm, siis Kanepisse ei jõudnud sellest tilkagi.

Legendaarne Kanepi Streetball oli ka sel suvel ainus 3×3 turniir, kus iga mängija sai kaasa erikujundusega mängusärgi.

U15 poisid

Kanepi vallavanem Mikk Järve tervitusega alustasid 10:30 mänge U15 vanuseklassi poisid, kus alagrupid lõi segi tugev Läti võistkond Old School, kes peatati alles poolfinaalis 14-12 hea mängu teinud Pärnu tiimi poolt (Andreas Pärn, Jesper Roman, Martin Laughlin ja Robin Mattias Indres). Pärnu sai veerandfinaali lisaajal jagu Tartu Präänikute võistkonnast 9-8.

Pärnakate pidu sai läbi alles finaalis, sest U15 Nyimage (Kaspar Vuks, Mattias Mändmets, Rando Sarapson ja Stenver Põder) ei oska ilmselt kaotada, sest sel suvel pole nad endiselt ühtegi 3×3 mängu ega turniiri kaotanud. 

Ballzy esikolmiku auhinnarahad 400, 200 ja 100 eurot läksid Nyimage, Pärnu ja Läti Old Schoolile. 

U18 poisid

Napilt, aga kindlalt võitis 7-tiimiga U18 poiste sarja võistkond LeBroni sõdurid (Martin Uik, Karl Johan Vändra, Rasmus Zirel ja Rannar Tornius), kelle suurim võit 11-7 oli alles finaalis KK Viimsi (Artur Sarap, Albert Roolaid, Hugo Hallop ja Markus Juurik) üle.

Pronksmedalid Court.ee U18 tiimi alistanud Kirssidele, kus tiimis ka kaks Ukraina mängijat (Mykhail Kucheryaviy ja Nikita Avdusenko, keda täiendasid Kert Kasemets ja Karl Teppo).

HARRASTAJAD

Viie tiimiga harrastajate sarjas oli enne alagrupi viimaseid mänge kõik enam-vähem selge ja segane, sest kõik tiimid said vähemalt ühe võidu. Võistkond PGL (Madis Šumanov, Raiko Prosa, Gert Pärnaste ja Marek Limberg) lasi alagrupi viimases mängus Haljala NGU vastu jala lõdvaks, sest sama tiimiga kohtuti järgmises ehk finaalmängus, kus 15-13 pandi paremus maksma. 

Kahe kaotusega turniiri alustanud BC Raeküla (Allar Leppind, Janter Aniste, Kristjan Saidla ja Riho Kõiv) võttis ära kaks viimast mängu ja purjetas lõpuks kolmandaks.

20. aastat Kanepist toimunud turniiri toetasid Alexela, Scanweld, Betsafe, Škoda Tallinn, Kanepi vald, Kanepi Aiand OÜ, Baltic Computer Systems OÜ ja Tamrex.