Eesti koondised alustavad 2021 mänge 3×3 EM turniiridel

Järgmise aasta FIBA 3×3 korvpalli Euroopa meistrivõistluste finaalturniir toimub 10.-12. septembrini 2021 Pariisis. Turniirile, millele pääseb vaid 12 võistkonda, eelnevad juuni lõpus toimuvad kvalifikatsioonid.

“Tänasest kuni 25. jaanuarini on riikidel võimalik 3×3 Euroopa meistrivõistlustele registreeruda, jaanuari lõpus otsustab FIBA vastavalt registreerunud riikide arvule selle, kes lisaks korraldajamaale ning eelmise korra võitjale pääseb FIBA 3×3 reitingutabeli alusel otse finaalturniirile ning kes alustab kvalifikatsiooniturniirilt”, selgitas süsteemi Eesti Korvpalliliidu 3×3 valdkonna juht Reigo Kimmel, kelle sõnul pääses Eesti reitingu järgi nii naiste kui meeste arvestuses otse 2020. aasta finaalturniirile, mis paraku jäi koroonaviiruse tõttu ära.

Eesti 3×3 korvpalli järgmise aasta üheks suurimaks eesmärgiks on nii meeste kui naiste arvestuses Euroopa meistrivõistluste finaalturniirile jõudmine, et seejärel seal medalite peale mängida. Juba maikuus ootab Eesti naiste 3×3 korvpalli koondist aga veelgi tähtsam turniir, kui 26.-31. mai mängitakse Austrias Tokyo olümpiamängude kvalifikatsiooniturniiril.

Noorte arvestuses on 2021. aastal tähtsaimaks eesmärgiks U18 vanuseklassi maailmameistrivõistlused, kuhu Eesti ühena 7st riigist pääses nii noormeeste kui neidude arvestuses, lisaks on tulemas ka U17 vanuseklassi Euroopa meistrivõistlused, millele registreerimine algab 2021. aasta alguses.

Eesti 3×3 korvpalli pikemaajalisem eesmärk on jõuda Pariisi uuesti 2024. aastal, kui seal toimuvad XXXIII ehk kolmekümne kolmandad suveolümpiamängud.

Pildil: 3×3 korvpalli Euroopa meistrivõistlustelt seni kõrgeima koha (8 koht, 2014 Rumeenia) saavutanud Eesti 3×3 koondis: Siim Raudla, Renato Lindmets, Ardi Oja ja Martin Dorbek.