VIDEO: Alexela 3×3 Jõhvi 2022

Laupäeval, 18. juunil toimus Alexela 3×3 korvpalli Eesti meistrivõistluste VI etapp Jõhvis. Tulenevalt ilmastikuoludest mängiti Jõhvi Spordihallis, kus omavahel võtsid mõõtu U11/U13 segasarja, U13 ja U15 poiste ning harrastajate sarja võistkonnad.

U11/U13 Noorte segasari

Võistluspäeva alustas U11/U13 segasari, kus seekord olid nooremate poiste ja veidi vanemate tüdrukute võistkonnad jaotatud erinevatesse alagruppidesse. Play-offis tuli siiski poistel ja tüdrukutel omavahel kohtuda.

Kas peale jäävad kuni 11-aastased poisid või kuni kaks aastat vanemad tüdrukud? Kord üks, kord teine. Täna võitsid poisid, kuid teine, kolmas ja neljas koht tüdrukutele. HUNDID on ka ainus poiste võistkond, kes selles sarjas on poiste arvestuses poodiumile pääsenud – kord esimesele, kord teisele, kord kolmandale kohale. Täna taas esikoht, teine Aude, kolmas BC Star/Westholm.

Alexela 3x3 Jõhvi 2022 - 061

Suur U13 vastasseis: Spaaturistid vs Rae/Kiili SK

Eesti korvpallis pole ammu olnud kahe suure vastasseisu, mis kunagi oli Tallinn vs Tartu vahel. Ehk olukord, kus kõik teised mängivad peamiselt selle peale, mis üle jääb. U13 poiste sarjas on selle suve algusega see juba tekkinud. Kommentaatorid annavad juba enne finaalmängu algust teada, et tõenäoliselt jääb vahe ainult üks punkt, kuid ei tea, kelle kasuks.

22. mail Viimsis toimunud Alexela 3×3 EMV sarja avalahingus võitis Rae/Kiili SK finaali viimase viskega 7-6 Spaaturiste. Uuesti kohtuti Vasalemmas. Spaaturistid olid paremad 13-10 ja võitsid ka turniiri. Paraku ei saanud mõlemad tiimid osaleda 04.06.2022 Keilas või Võsul. 

Jõhvis läks Rae/Kiili SK esialgu läks ette. Spaaturistidel 10 viga täis, kuid tabavate läbimurrete ja kaugvisetega jõuti järele ning veaga tehtud viske järel juhiti 20-19. Seejärel tuli avaetapi kordus, kus nurgast visatud kaugvise lõpetas mängu 21-20 Rae/Kiili SK kasuks.

Eesti noorekorvpalli järgmise nädala kõige suurem küsimus ei ole kuidas meie mõnel koondisel kuskil välisriigis läheb, vaid see, kas 25. juunil Orissaares toimval 3×3 korvpalli Eesti meistrivõistluste etapil on ühe punktiga finaali võit Spaaturistidele või Rae/Kiili SK võistkonnale?

U13 finaali jõudmine ei ole mõlemal tiimil olnud siiski ülemäära lihtne (Rae/Kiili SK-l tavaliselt keerulisem) ehk 3×3 korvpall võib alati üllatusi pakkuda. Spordile on see hea ja pealtvaatajatele põnev. Võimalik, et üllataja tuleb kohapealt. See vastasseis võiks sel suvel jõuda ka suuremasse Eesti spordimeediasse. 

U15 sarja “põhjuseta puudujad”?

Ka U15 sari pakkus põnevad lahinguid ja emotsioone. Paraku ka segadust, kuna kokku kolm võistkonda (“KKViimsi U15 Must”, “konsumi juusturull”, “Sk nord”) ei andnud ühelgi viisil oma turniirilt puudumisest teada.

Puudumisest tuleb alati teada anda kas e-maili (reigo@basket.ee) või telefoni (5113653) teel, seda ka juhul, kui alles võistluspäeva hommikul selgub, et osaleda ei saa. See võimaldab ajakava viimasel hetkel ja vajadusel ümber teha ning kohapeal vähem aega kulutada registreerunud võistkondade otsimisele. 

Nimetatud võistkondade esindajatelt ootame põhjendusi (reigo@basket.ee), vastasel korral on järgmise etapi osalustasu x2. Lisaks tähendab järgmine “põhjuseta puudumine” eemaldamise edaspidistelt 3×3 etappidelt s.h. 6. augustil toimuvalt 3×3 Tallinn Open finaalilt.

Mõni puuduja oleks ehk jõudnud finaali, kus Jõhvis kohtusid sarja üldtabeli teine ja neljas ehk Rae/Nyimage ja BC Javelin, kes samas järjestuses ka kahel paremal positsioonil, kolmas koht Nordikatele.

Vanad ja noored korvpalliharrastajad

Kokku kaheksa võistkonnaga harrastajate sari tõi Jõhvi Spordihoonesse kokku põneva seltskonna alates mängijatest, kes U18 sarja puudumisel pidid mängima harrastajaid kuni 40+ seenioriteni, kus võistkonna noorim liige saab sel suvel 41-aastaseks ning kes 40+ sarja puudumisel pidid samuti mängima harrastajaid. 

Lõpuks läks ka selles sarjas põnevaks, kui alagrupis 15-9 KK Hitolt tuppa saanud U18 Kirsid mängisid end alagrupi teisena turniiri favoriidi ja B-alagrupi selgelt võitnud HPSL võistkonnaga poolfinaali. Poolfinaalis pakkusid noored kirsid veidi üllatuslikult HPSL võistkonnale 20-17 tulemusega võimalust kolmanda koha auhindadele peale mängida.

Eesti 3×3 ajaloo ühe suurima kogemusga KK Hito vedas end BC Cobra vastu Margo Tali juhtimisel lisaajale läinud poolfinaalis 11-9 finaali. Siis jõud lõppes, finaal ja suurimad auhinnad Kirssidele 21-14.

HPSL sõitis 21-10 BC Cobra vastu enne 265km Jõhvi-Haapsalu koduteed end kolmandale kohale.

Alexela 3x3 Jõhvi 2022 - 120

Jõhvi 3×3 turniiri “kolm tähte”

  • Mängijatest pälvis suurima korraldajate tähelepanu U13 KK HITO/BC Karjamaa mängija Kaspar Kuusmik, kelle liigutused, visked ja söödud tuletasid meelde, et NBA meistriks tulnud Stephen Curry oli ka kunagi noor.
  • Tiimidest pakkus lahedaima elamuse KK Viimsi tüdrukud, kes peale veerandfinaali võitu tegid platsil ühe tantsu. Kaugelt oli näha, et tants oli koordineeritud ehk selleks oldi enne harjutatud. Veel eile jagas FIBA videot, kus Poola U23 3×3 koondis tegi erinevaid (ja eelnevalt kokkulepitud) lahendusi mängude võitude puhul. Kõik sportlased peaksid aru saama, et väga suur osa spordist on show, KK Viimsi 11-13 aastased tüdrukud on sellest juba aru saanud. 
  • Turniiri “huumoripreemia” saab aga harrastajate sarja registreerunud “Team Haanja“, kes esialgu registreeris enda 3-liikmelisse tiimi neljandana ka Mati Alaveri. Kuna turniiri alguses anti teada, et Mati kahjuks ei saanud tulla, siis kõik oli korrektne. Kuigi ilma Mati abita läks Jõhvis juba alagrupis raskeks, siis tuleb tunnistada, et Eesti 3×3 korvpall vajab “Team Haanja”, “Vanakoolimeeste” ja teiste, rohkem harrastusmängijate toetust, ehk eelkõige turniiride osalust. 

Jaanipäeva Alexela 3×3 EMV on Saaremaal

Alexela 3×3 korvpalli Eesti meistrivõistluste järgmine etapp (U13, U15, harrastajad ja World Tour) toimub laupäeval, 25. juunil Saaremaal, Orissaares. Tasub tulla ja tasub osaleda, sest jaanipäeval on köik Saaremaal. 25. juuni saab hetkel veel praamiga lihtsalt nii saarele kui tagasi. Võimalik, et sõidad alloleva mütsiga tagasi või jääd saarele kauemaks. 

Orissaare 3x3 2022

Alexela 3×3 korvpalli Eesti meistrivõistluste Jõhvi etapi pildigalerii leiat siit ja tulemused siit