Vaata teekonda 3×3 MM-i hõbedale

FIBA 3×3 YouTube kanalist näeb tagantjärele kõiki mänge, mis viisid Eesti 3×3 korvpallis maailmameistrivõistluste hõbemedaliteni. Videod on välja toodud ka allpool.

Eesti vs USA alagrupimäng 17-21

3:33 enne mängu lõppu juhtis Eesti 14-8. Võitu ei tulnud, kuid mäng näitas Eesti 3×3 koondise sisu.

Eesti vs Sloveenia 21-17

Väga raske ja otsustav mäng alagrupist edasipääsu nimel. Kaks minutit enne lõppu on seis 17-17 viigis. Vead mõlemal täis. Õnneks tuli see koju. Liiga palju on olnud olukordi, kus ei ole tulnud. Viimane U18 3×3 MM, noorte olümpiamängude 3×3 jne.

Eesti vs Läti 21-11

“Jõuga,” ütles Karu ja pani suvel suusad jalga. 3×3 korvpallis olümpiavõidu saanud riigi alistas Eesti 21-11. Algus oli siiski rabe. Eesti pidi viskama 13 punkti, siis oleks alagrupist edasipääsu saanud ka Lätile võitu kinkides.

Mängust eraldi videot ei ole, kuid selle leiab neljanda päeva täispikast videost algusega 2:48:20.

Eesti vs Dominikaani Vabariik 21-13

3×3 turniiride kõige tähtsam mäng enne kõige tähtsamaid mänge. Kaotad veerandfinaali ja pakid asjad, võidad – saad kaks mängu veel.

Eesti oli USA järel D-alagrupi teine, Dominikaan B-alagrupi võitja, kuna Leedu vastu lisaajale läinud mängu suutsid nad 22-20 võita ja sellega saata Leedu veerandfinaalis USA vastu ning Venemaa suurest mängust ehk play-offist üldse välja jätta. Tublid poisid olid, meie vastu siiski ei saanud.

Eesti vs Egiptus 16-11

Tuhkatriinu unenägu. Võidad poolfinaali ja oled medalil. Kaotad ja vaatad, kas üldse mingit medalit saad. Ajalugu teed igal juhul, vahet pole, kas oled Eestist või Egiptusest pärit. Lihtne see mäng ei olnud.

Egiptus oli kohal väga korraliku koosseisuga, kes seni ei olnud ühtegi mängu kaotanud. Pronksimängus kaotasid ka Valgevenele.

Eesti vs USA finaal 14-21

Esmalt proovime aru saada lausest, et korvpalli maailmameistrivõistluste finaalis mängib Eesti USA vastu. Kas see on üldse reaalne?

Teisalt, kuus minutit enne mängu lõppu Eesti juhib 7-3. Kodustel kommenteerijatel oli kindlasti miskit öelda ka kohtunike aadressil (otsatormamisveata poolringis ei anta sellist viga jne), aga lepime olukorraga ja tunnistame, et seekord ei saanud Eesti 3×3 maailmameistrivõistlustel vaid USA vastu.

2013. said 3×3 MM-il USA järel hõbemedalid Eesti tüdrukud, 2019. Euroopa Mängude 3×3 korvpallis said hõbemedalid naised. Eesti poisid tõid lõpuks sama värvi medalid ka Eesti meeskorvpalluritele.

Aga sellega ei ole me seda 3×3 suve veel lõpetanud – Eesti mehed mängivad 10.-12. september FIBA 3×3 EM finaalturniiril TOP12 seas Pariisis ja Eesti U17 noormehed lõpetavad oma 3×3 EM finaalturniiriga, kus samuti ollakse TOP12 seas, 17.-19. september Portugalis.