Tallinna Lauluväljakul mängiti üle aastate taas 3×3 korvpalli

3x3 Tallinna Lauluväljak 2021

Täna mängiti Tallinna perepäeva “Taaskohtumine” raames Tallinna Lauluväljakul üle pika aja taas 3×3 korvpalliturniiri, millest võtsid osa U13 ja U15 sarja poisid ning tüdrukud.

17 aastat turniire korraldanud Eesti Korvpalliliidu 3×3 korvpalli valdkonna juht Reigo Kimmel ei mäleta millal viimati Lauluväljakul sai 3×3 formaadis korvpalli mängida. “Minule teadaolevalt toimusid suuremad tänavakorvpalli turniirid viimati Lauluväljakul 1997 ja 1998, aga kas ka peale seda on seal ühe korvi all palli põrgatatud, seda tõesti ei oska öelda”, ütles Kimmel, kelle sõnul oli tänase turniiri asukoht umbes täpselt sama, kus 1997. aastal võitis Adidas Streetballi Jüri Ratas.

“Aga seda võin öelda küll, et nii 1997. aastal kui 2021. aastal esines peale 3×3 korvpalliturniiri 2 Quick Start”, meenutas Kimmel.

U15 noormeeste arvestuses võitis turniiri võistkond Nord (Tobias Ander Olde, Albert Roolaid ja Hans Norman Normak), kes alistas finaalis 22-10 Virumaalt kohale sõitnud võistkonna Siberi Karud (Eric Ehand, Alari Aso ja Kert Vahesalu). Kolmas koht võistkonnale Tornado (Simon Lelle, Juhan Joosep Maiste, Kaspar Kattel ja Marten Alles).

Tüdrukute sarja parimad olid Anna-Liisa Vannamik, Kerttu Raudleht, Kristel Rattasepp ja Kätlin Kangur võistkonnast Siilikad, kes finaals võitsid 12-8 Aude tiimi, koosseisus Norah Marie Pae, Laura Anette Tael, Maria Vasar ja Kayla Jade Frier. Kolmas koht võistkonnale Nord, kus pallisid Marleen Mikiver, Maritta Lehtlaan, Elerin Meier ja Helena Uuehendrik.

U13 sarja poistes võttis võidu taas Rae Koss (Erik Arula, Mattias Mändmets, Kaspar Vuks ja Rasmus Vuks), kes finaalis alistasid Keila KK (Marten Midri, Kaur Erik Kell, Mihkel Kivaste ja Jan Erik Lillemets). Kolmas koht võistkonnale T4G Tellised (Robert Kangur, Egert Jurin, Markus Laur ja Hugo Tirs).

3x3 Tallinna Lauluväljak 2021_080

Auhinnad Tallinna linna ja Sportlandi poolt andis turniiri parimatele kätte Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart. Linna esindajate hinnangul võis üle pika aja taas Lauluväljakul toimunud turniiriga rahule jääda, kuid järgmiseks aastaks on juba soov ja plaan 3×3 korvpalliturniir suuremalt ette võtta.

Turniiri paremusjärjestuse leiab FIBA3x3 lehelt, pildigalerii, mis uuel nädalal veel täieneb turniiri fotograafi piltidega, leiab siit.