Sportland 3×3 tegi Saaremaa osalusrekordi

Sportland 3x3 Saaremaa 2022 - grupipilt

Täna Orissaares toimunud Eesti Korvpalliliidu ja Eesti Koolispordi Liidu Sportland 3×3 sarja Saaremaa osavõistlus tõi esmakordselt Saaremaa ajaloos kokku üle 100 noore 3×3 korvpallihuvilise.

“Pidin FIBA süsteemidest järele kontrollima, et tõepoolest pole vähemalt viimase 10. aasta jooksul kogu Saaremaal nii osavõtjaterohket 3×3 turniiri toimunud,” ütles Eesti Korvpalliliidu 3×3 valdkonna juht Reigo Kimmel, kelle sõnul on Saaremaal varem mängitud kümme aastat Koolispordi 3×3 sarja, korraldatud alates 2016. aastast 3×3 Eesti meistrivõistlusi ning toimunud ka kohalikud 3×3 meistrivõistlused. “Rohkem osalejaid võis Saaremaal siiski olla 20. aastat tagasi, kui toimusid populaarsed tänavakorvpalli turniirid,” lisas Kimmel.

Turniir viidi läbi viies erinevas võistlusklassis. Kõige populaarsemas, 12 võistkonnaga 1.-5. klasside poiste arvestuses läks kaksikvõit Muhu I ja II võistkonnale. Kolmas koht Kuressaare Hariduse Koolile.

Sportland 3x3 Saaremaa 2022 - 2

Samavanade tüdrukute arvestuses osales kaks võistkonda, kus alagrupis võitis Orissaare Gümnaasium 2-0 Kuressaare Hariduse Kooli, finaalis oli seis 3-1 vastupidine.

Kaheksa võistkonnaga 6.-7. klasside poiste arvestuses võitis Muhu Põhikooli I võistkond, II ja III koht läksid Orissaare Gümnaasiumile.

Sportland 3x3 Saaremaa 2022 - 6

6.-9. klasside tüdrukute arvestuses osales kokku 4 võistkonda. Võitis Kuressaare Nooruse Kool kes finaalis alistas 3-2 Kahtla Lasteaed-Põhikooli, kolmas koht Orissaare Gümnaasiumile. Auhinna said ka 4. kohale jäänud Orissaare Gümnaasiumi II võistkond, kes osales Sportland 3×3 sarja 6.-7. klasside arvestuses.

Kõige põnevam olukord juhtus 8.-9. klasside poiste arvestuses, kus kolme võistkonna vahel tekkis finaalipääsuks “surnud ring”. Kui Valjala Põhikooli I võistkond sai finaali visatud punktide arvestuses selgelt esimesena, siis Orissaare Gümnaasiumi ja Kuressaare Vanalinna Kooli vahel tekkis olukord, kus visatud punktide arv (29) oli täpselt sama. Lisaks oli sama (0) ka võistkondade reiting. Sellisel juhul läheb arvesse “loos”, mille FIBA 3×3 süsteem tekitab automaatselt juba enne võistluse algust.

Finaali pääsenud Orissaare võistkonnale lõpuks Valjala Põhikooli järel hõbemedalid, Kuressaare Vanalinna koolile kolmas koht.

Täna toimus Sportland 3×3 koolispordi sarja etapp Paides Järvamaa koolidele, homme mängitakse Valgas Valgamaa koolide 3×3 etappi.