Sportland 3×3 Tallinna koolinoorte meistrivõistlused 2022

Täna toimus Sõle spordikeskuses Eesti Koolispordi Liidu ja Eesti Korvpalliliidu Sportland 3×3 korvpallisarja etapp Tallinna koolidele, mis oli ühtlasi ka Tallinna koolinoorte meistrivõistlusteks 3×3 korvpallis. Turniir tõi kohale 101 noort korvpallurit 27st võistkonnast.

Tallinna koolinoorte parimatele jagasid diplomeid, medaleid ja karikaid olümpiavõitja ja Eesti Koolispordi Liidu president Gerd Kanter ning Tallinna Haridusameti peaspetsialist Madis Annus.

Sportland 3x3 Tallinn 2022 6-7 klass poisid

6.-7. klasside poisid

Vanemas ehk 6.-7. klasside poiste arvestuses tuli koolinoorte meistriks Rocca al Mare Kool, kus mängisid Robert Kangur, Hendrik Neiland, Andri Savi ja Aaron Tukk. Teisena pääses Sportland 3×3 sarja finaalvõistlusele Tallinna 21. Kool (Hugo Tirs, Kaarel Teemets, Robert Salum ja Artur Roosimaa), pronksmedalid Tallinna Mustamäe Gümnaasiumile, kes medalimängus alistas 11-5 Tallinna Saksa Gümnaasiumi.

Võitjavõistkonna Robert Kangur ja Hendrik Neiland ning II koha võistkonna Hugo Tirs on 2022. aasta ühed aktiivsemad 3×3 mängijad, kes on tulemused kirja saanud kokku 13-14 turniirilt.

6.-7. klasside tüdrukud

Vanemate klasside tüdrukute arvestuses võitis Tallinna Linnamäe Vene Lütseumi I võistkond, teine koht Jakob Westholmi Gümnaasiumile, pronksmedalid Tallinna Linnamäe Vene Lütseumi II võistkonnale.

1.-5. klasside poisid

Nooremate poiste arvestuses võitis Õismäe Vene Lütseum, teisena pääses aprillis Pärnus toimuvale finaalvõistlusele Vanalinna Hariduskollegium. Pronksmedalid Järveotsa Gümnaasiumile, kes medalimängus alistas napilt 6-5 Nõmme Põhikooli.

Sportland 3x3 Tallinn 2022 1-5 klass tüdrukud

1.-5. klasside tüdrukud

Kahe võistkonnaga nooremate tüdrukute sari oli Tallinna Linnamäe Vene Lütseumi võistkondade siseasi. Esimene võistkond sai esikoha, teine jäi teiseks.

Turniiri lõplikud paremusjärjestused leiab play.fiba3x3.com lehelt.

Sportland 3×3 korvpallisari jätkub 2023. aastal, kui etapid peetakse Saaremaal, Raplamaal, Võrumaal, Põlvamaal, Lääne- ja Ida-Virumaal, Tartumaal, Läänemaal, Jõgevamaal, Valgamaal ja Harjumaal.

Sarja suur finaalvõistlus, kuhu pääsevad kõikide etappide vanuseklasside kaks paremat, mängitakse 19. aprillil 2023 Pärnus.