Sportland 3×3 meistriliiga festival 2022

Täna Raplas, Sadolini spordihoones toimunud Eesti Koolispordi Liidu ja Eesti Korvpalliliidu Sportland 3×3 korvpalli Meistriliiga Festivali võitis 10.-12. klasside arvestuses Rapla Gümnasiumi I võistkond, kus mängisid Karmo Kilk, Kaarel Välb ja Marcus Sadõhov.

Kohapeal korraldusele kaasa aidanud Eesti Korvpalliliidu 3×3 valdkonna juhi Reigo Kimmeli sõnul oli mängijate tase korralik: “Karmo Kilk tuli sel aastal Eesti U17 3×3 koondisega Ateenas toimunud Euroopa meistrivõistlustel 8. kohale ning koos U23 vanuseklassi noormeestega võitis ühe FIBA 3×3 Rahvuste Liiga etapi Kaunases. Kogu turniiri resultatiivseimaks oli aga Karmo tiimikaaslane, samuti AVIS UTILITAS Rapla mängumees Kaarel Välb, kes ladus finaalis korvi ääreni täis. Kaarel mängis oma esimese 3×3 turniiri juba seitse aastat tagasi Torma Põhikooli eest,” ütles Kimmel.

Korralikuks viskevõistluseks kujunenud finaalis võitis Rapla 21-14 Viimsi Gümnaasiumi I võistkonda (Martin Uik, Anton Zaporosets, Glen Paas, Oliver Mets). Pronksilahingus oli Kose Gümnaasium (Martin Tiirik, Markus Kristal, Raimo Vaiksalu, Richrd Kliimar) 17-12 üle Iisaku Gümnaasiumist (Kert Kasemets, Reio Krismar Nano, Roven Ilves, Karl Teppo).

10.-12. poiste arvestuses osales kokku 9 võistkonda, paremusjärjestuse leiab FIBA3x3 lehelt

Sportlnd 3x3 Meistriliiga 10-12 klass 2022

8.-9. klasside poiste arvestuse esikolmiku moodustasid Püünsi Kool, Saue Kool ja Rapla Vesiroosi Kool. Sarjas osales kokku 4 tiimi, Vändra Gümnaasium sai IV koha diplomi.

Kahe võistkonnaga 8.-9. klasside tüdrukute sarjas oli Rapla Kesklinna Kool parem Vändra Gümnaasiumist.

Sportland 3×3 korvpallisari jätkub üleriigilise 1.-5. ning 6.-7. klasside turniiridega. Rohkem infot: BASKET3X3.EE/SPORTLAND.