Sportland 3×3 Lääne-Virumaa 2023

Täna Kunda spordikeskuses toimunud Eesti Koolispordi Liidu ja Eesti Korvpalliliidu Sportland 3×3 korvpallisarja etapp Lääne-Virumaa koolidele tõi kokku 143 mängijat 37st võistkonnast.

Seniste etappide mõistes oli tegemist osalusrekordiga, kuna mängud peeti maakondlikus arvestuses ka 8.-9. klassidele ja gümnaasiumitele. “Kunda Gümnaasium on tõenäoliselt Eesti kõige aktiivsem 3×3 korvpallikool, kuna 18-st gümnaasiumis õppivast poisist olid täna 16 platsil,” hindas Eesti Korvpalliliidu 3×3 valdkonna juht Reigo Kimmel.

1.-5. klasside poisid

Sportland 3x3 Lääne-Virumaa 1-5 poisid 2023

Noorimate poiste arvestuses said Pärnus toimuvale Sportland 3×3 sarja finaalvõistlusele pääsmed etapi võitnud Rakvere Reaalkool ja Vasta Kooli I võistkond. Pronksmedalid läksid Rakvere Vabaduse Koolile.

6.-7. klasside poisid

Sportland 3x3 Lääne-Virumaa 6-7 poisid 2023

Samuti üle-eestilise sarja arvestuses mänginud 6.-7. klasside poistest läks võit Rakvere Vabaduse Koolile, kes finaalis alistas 10-9 Rakvere Reaalkooli. Kolmas koht Väike-Maarja Gümnaasiumile

8.-9. klasside poisid

Lääne-Virumaa noorte meistrivõistluste 8.-9. klasside poiste arvestuses võitis Väike-Maarja Gümnaasiumi II võistkond lisaajal 11-9 Rakvere Reaalkooli. 10 võistkonnaga sarjas sai pronksi Tamsalu Gümnaasium

10.-12. klasside poisid

Sportland 3x3 Lääne-Virumaa 10-12 poisid 2023

10.-12. klassi sari oli Rakvere Riigigümnaasiumi ja Kunda Ühisgümnaasiumi omavaheline maavõistlus. Rakvere viie võistkonna vastu pani Kunda neli, kellest parimana Madise võistkond jäi finaalipääsust küll lisaajaga eemale, kuid pronksimängus said 13:12 seisuga ühe komplekti medaleid ka kodusaali jätta. Rakvere Riigigümnaasiumi esimene võistkond oli kokkuvõttes esimene ja teine oli teine.

Turniiril  mängisid ka kaks Kunda Gümnaasiumi 10.-12. klassi tüdrukute võistkonda, kus mustades vormides Kaili võistkond on 12-11 Kädi tiimist paremad.

Sportland 3x3 Lääne-Virumaa 10-12 tüdrukud 2023

Sportland 3×3 sarjas on jäänud pidada veel kaheksa maakondlikku etappi ja finaal 19. aprillil Pärnus.