Sportland 3×3 Harjumaa 2023

Täna mängiti Jüri spordihoones Eesti Koolispordi Liidu ja Eesti Korvpalliliidu Sportland 3×3 korvpallisarja etapp Harjumaa koolidele. Turniirist võttis osa 120 noort korvpallisõpra kokku 33-st võistkonnast.

Turniiri iga vanuseklassi kaks paremat võistkonda pääsesid 19. aprillil 2023 Pärnus toimuvale Sportland 3×3 sarja finaalvõistlusele, autasustati iga vanuseklassi kolme paremat.

6.-7. klasside poisid

Etapi populaarseimas, 15 võistkonnaga 6.-7. klasside poiste arvestuses, kus oli nii “surnud ring” kui ka mitmed lisaajad ja viimase sekundi võidud, oli põnev kuni finaalide lõpuni, kus 13-12 seisuga võitis Kiili Gümnaasiumi I võistkond Haabneeme kooli. Pronksmedalid sai Saku Gümnaasium, kes mängu lõpuga alistas 10-9 Jüri Gümnaasiumi.

1.-5. klasside poisid

Põnevaid lahinguid pakkusid ka nooremad poisid, kus Kiili Gümnaasium sai tasavägises finaalis 7-5 jagu Saku Gümnaasiumist. Kolmas koht Järveküla Koolile.

6.-7. klasside tüdrukud

Sportland 3x3 Harjumaa 2023 - 6-7 klass tüdrukud

Vanemate klasside tüdrukute arvestuses said finaalpääsme mõlemad osalenud võistkonnad ehk nii Keila Kool kui Vaida Põhikool.

1.-5. klasside tüdrukud

Sportland 3x3 Harjumaa 2023 - 1-5 klass tüdrukud

Nooremate tüdrukute arvestuses osales viis võistkonda, edasipääsud finaali teenisid Keila Kool ja Saku Gümnaasium, pronksmedalid Vaida Põhikoolile.

Sportland 3×3 sarjas on enne finaali pidamata veel etapid seitsmes maakonnas (Ida-Virumaa, Läänemaa, Saaremaa, Jõgevamaa, Põlvamaa, Tartumaa ja Valgamaa).