Sportland 3×3 finaali ajakava 2023

Sportland 3x3 FINAAL 2023

Sel kolmapäeval, 19. aprillil toimub mängijate arvult Eesti üks suuremaid korvpallisündmuseid, kui Pärnu Spordihalli kaheksal väljakul asuvad võistlustulle 77 võistkonda ehk rohkem kui 300 noort pallurit, kes üle-eestilises Sportland 3×3 koolispordisarjas oma maakonnas finaalpääsme said.

Turniir algab kell 10:45 ametliku avamisega, finaalid on orienteeruvalt veidi pärast 16:00. Kõik võistkonnad peavad olema kohal kell 10:40. Võistkonnad, alagrupid ja ajakava leiab FIBA3X3 lehelt.

Sportlandi poolt on kõikidele mängijatele “VÕITJA”-kirjadega särk, lisaks saavad auhindu esikolmikusse jõudnud tiimid, näiteks oma vanuseklassi võitjatele on lisaks 250 eurone Sportlandi kinkekaart ehk nelja sarja peale kokku 1000 eurot!

Finaalturniiri alagrupid on koostatud võistkonna ehk registreeritud mängijate (võistkonna peale 3 paremat) reitingu järgi. Igast alagrupist saab play-offi edasi kaks paremat. Mitmetest alagruppidest leiab tiimid, kes muidu korvpalliformaadis tihti kokku ei saa, näiteks võib leida samast alagrupist: 

  • Rocca al Mare Kooli, Kanepi Gümnaasiumi, Rakvere Reaalkooli, Kärdla Põhikooli ja Laiuse Jaan Poska Põhikooli. 
  • Orissaare, Värska, Kiili Gümnaasiumi ja Taebla Kooli. 
  • Haabneeme Kooli, Viljandi Kesklinna Kooli, Haapsalu Põhikooli ja Otepää Gümnaasiumi. 
  • Abja Gümnaasiumi, Kuresaare Hariduse Kooli, Puiga Põhikooli ja Rapla Kesklinna Kooli. 

Eesti Korvpalliliidu 3×3 valdkonna juhi Reigo Kimmeli hinnangul näitab Sportland 3×3 korvpallisari, et koolispordil on oluline roll korvpalli regionaalsel arengul. 

Finaalturniiri reeglid

  • Kõik võistkonnad peavad olema kohal õigeaegselt, hiljemalt kolmapäeval kell 10:40. 
  • Ajakava rohkem ei muudeta (viimastel päevadel on tehtud seda juba 20+ korda, kuna hiliseid registreerujaid oli päris palju). Kui mõni tiim ei ole õigeaegselt kohal, siis saab kaotuse kirja. 
  • Viimase hetke mängijate muutus ei ole probleem. Sellest tuleks eelnevalt informeerida või anda teada kohapeal. 
  • Vastavalt FIBA 3×3 reeglitele ei tohi mängijaid mängu ajal juhendada ehk kõik otsused (vahetused jne) võtavad vastu mängijad. Seetõttu istuvad ka kõik õpetajad, treenereid, lapsevanemad ja fännid kogu turniiri vältel tribüünidel.
  • Kõik 300+ noort pallurit, kes kolmapäeval Pärnusse kohale jõuavad, on juba võitjad. Seda saavad nad koju jõudes kinnitada Sportland 3×3 “Võitja”-särgiga!
  • Pärnu Spordhalli tribüünid on avatud ka pealtvaatajatele. Viimase siseinfo kohaselt toob suurima fännklubi kohale Värska Gümnaasium. Aga Eestis peaks olema suuremaid ja Pärnule lähemaid koole?

Kohtumiseni kolmapäeval kolm-kolm turniiril Pärnus!