Rae Koss jättis Alexela 3×3 Abja-Paluoja etapil lätlased võiduta

Alexela 3x3 Abja-Paluoja 2021_012

Täna toimusid Alexela 3×3 korvpalli Eesti meistrivõistluste etapid Võsul ja Abja-Paluojas. Viimases mängisid kohalikku osalusrekordit märkinud 27 võistkonda, kellest 15 tiimi U13 sarjas ning 12 võistkonda harrastajaid.

U13 sarjas sel suvel kõik etapid võitnud Rae Koss oli juba mitu nädalat enne Abja-Paluoja turniiri ärevil, sest sellest võttis osa ka kaks tugevat Läti võistkonda, kellest tugevamaga kohtuti viimane kord BBL-i saalikorvpallis, kus võeti vastu 60-punktine kaotus.

Finaalis ladus Rae Koss lätlaste korvi 21-13 täis ja jätkab sel suvel ainsa võistkonnana, kes pole lisaks turniiridele ka ühtegi mängu kaotanud. Rae Kossul läks raskeks juba alagrupis, kui 3×3 reitingu järgi sattusid vastasteks kaks tugevat Tartu võistkonda. Kui Tartu Kitsed tiimi võideti alles mängu viimastel hetkedel 13-11, siis Tartu / Leopardid tiimist saadi 10-8 jagu alles pingelisel lisaajal. Kuna Kitsed kaotasid Leopardidele, siis said nad päeva lõppenuks lugeda, Leopardid aga kukkusid play-off tabeli teisele poolele, kus esmalt said küll 1/16 finaalis 9-7 alistada Aude, kuid seejärel pidid veerandfinaalis vastu võtma 19-8 kaotuse parimalt Läti tiimilt Aibes Kasieri.

Sarnane saatus tabas Eesti U13 tabeli teist kohta ehk SK2008 võistkonda Keilast, kes veerandfinaalis kohtusid teise Läti võistkonnaga Latvian ballers ja pidid vastu võtma napi, 8-7 kaotuse.

Teises play-offi pooles alistas Saku KK veerandfinaalis 10-8 Pärnu ning 1/16 finaalis T4G Telliseid 7-2 võitnud Nordikatele jäi veerandfinaalis 6-13 Rae Koss ette.

Seega pidasid Alexela 3×3 Abja-Paluoja etapid ühe U13 poolfinaali lätlased, teise Rae Koss ja Saku KK. Kui põnevas finaalis sai Rae Koss võidu, siis Saku KK pidi kolmanda koha mängus Latvian ballersi vastu 8-5 kaotusega poodiumilt esimesena eemale jääma.

Alexela 3x3 Abja-Paluoja 2021_014

12. võistkonnaga harrastajate sarjas sai etapi võitnud KK Hito alagrupis kaotuse Viljandi valla võistkonna käest, kuid võitis veerandfinaalis 8-6 HPSL võistkonda, poolfinaalis 14-11 BC Raeküla tiimi ja finaalis 15-7 sinna taaskord jõudnud Jäätisekohvikut, kes oma teekonnal alistas 14-13 Vanakoolimehed alagrupi viimases mängus, veerandfinaali viimase viskega 9-8 võistkonna 1/3 sulas ning poolfinaalis 15-12 Läti võistkonna Valka/VJCĢ.

BC Raeküla andis kolmanda koha mängus eduseisu käest, kuid peale lätlaste 20-19 eduseisu vastas kaugviskega, mis 21-20 seisuga lõpetas päeva viimase mängu.

Alexela 3×3 etapi lõplikud paremusjärjestused leiab siit, täna Võsul toimunud 3×3 EMV turniirist teeb kokkuvõtte ja galerii seal viibinud Korvpall24.ee autor Siim Semiskar.

Mõningaid telefonipilte Alexela 3×3 Abja-Paluoja etapist leiab siit. Galerii täieneb järgmisel nädalal.

Suvine Alexela 3×3 korvpalli Eesti meistrivõistluste sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Kanepis, ülejärgmisel Kohtla-Järvel ja Kohilas. Peale seda saavad iga võistlusklassi 12 paremat võistkonda kutse 7. augustil Tallinnas peetavale finaalturniirile Alexela 3×3 Tallinn Open 2021.