Praha 3×3 võitjatiimis on neli erinevat rahvust

Prague 3x3 võitjad 2021

Sel nädalavahetusel Prahas toimunud FIBA 3×3 maailmaturnee põhivõistlus andis täiesti uue pildi 3×3 klubikorvpallile, kui Saudi-Araabia lippu kandnud võistkond Jeddah koosnes neljast mängijast, kellest ükski ei olnud Saudi-Araabia päritolu.

Võistkonnas mängisid eestlastele tuttav ja 3×3 Tallinn Openi 2016. aastal võitnud leedukas Ovidijus Varanauskas, prantslane Kevin Corre, serblane Nemanja Draskovic ja sloveen Dejan Mlakar.

Praha 3×3 Mastersile sai pääsme ka 7. augustil 3×3 Tallinn Openi võitnud Suduva-Mantiga võistkond, kes pääses edasi eelringist ja alagrupist, kuid veerandfinaalis kaotas 21-19 turniiri II koha saanud Limani võistkonnale Serbiast.

“3×3 korvpalli maailmaturneedel välismängijate kasutamine on levinud praktika, näiteks augusti alguses 3×3 Tallinn Openilt teise koha saanud Venemaa võistkonnas Runa oli üks mängija Valgevenest, Serbia Novi Sad võistkond on kasutanud ungarlast Tamás Ivosevi, kuid sellist olukorda pole 3×3 korvpallis varem olnud, kus turniiri võidab võistkond, kus kõik mängijad on eri riikidest,” ütles Eesti Korvpalliliidu 3×3 valdkonna juht Reigo Kimmel. “Oleme saalikorvpallis harjunud, et tugevates võistkondades on mitmeid sisseostetud mängijaid, ilmselt peame ka 3×3 formaadis sellega üha rohkem harjuma hakkama,” lisas Kimmel.

FIBA 3×3 tiitlivõistlustel välismängijatest moodustatud võistkonnad riiki esindada ei saa, sest mängija peab olema riigi kodanik turniirile eelnenud aasta 1. jaanuari seisuga ning ei tohi olla esindanud mõnda teist riiki 3×3 või 5×5 koondises.