Eesti naiste 3×3 korvpall sai kontinentaalolümpia hõbemedalid

Eesti korvpallinaised tegid eile spordiajalugu kui võitsid esmakordselt Eesti täiskasvanute 3×3 rahvuskoondiste arvestuses ametlikelt 3×3 korvpalli tiitlivõistlustelt Prantsusmaa järel hõbemedalid.

Meestel ei ole see varem 3×3 koondiste tasemel õnnestunud, kuid naiste koondise liige Kadri-Ann Lass sai 2013. aastal U18 koondise liikmena USA järel hõbemedalid ka Indoneesias toimunud FIBA U18 3×3 korvpalli maailmameistrivõistlustelt.

Sel aastal teist korda peetud Euroopa mängudele pandi alus 2012. aastal Euroopa olümpiakomideede poolt ning esimesed mängud peeti 2015. aastal Bakuus. Korralduse inspiratsiooniks oli muude kontinentide pikema ajalooga analoogsed võistlused (Pan-American Games, Asian Games, Pacific Games ja African Games). Järgmised Euroopa mängud toimuvad 2023. aastal Poolas, Krakowis.

“Nii olemuselt kui korralduslikult on tegemist “kontinentaalolümpiaga”, mis on ka Euroopa riikide olümpiakomiteede üheks suurimaks selle aasta projektiks”, ütles Eesti Korvpalliliidu 3×3 valdkonna juht Reigo Kimmel, kelle sõnul sobiksid Euroopa Mängud iga nelja aasta järel ka FIBA 3×3 korvpalli Euroopa meistrivõistlusteks.

FIBA 3×3 korvpalli Euroopa meistrivõistlused algavad juba sel nädalavahetusel, 29.-30. juunil, kui 3×3 Euroopa meistrivõistluste kvalifikatsioonid toimuvad korraga kolmes riigis – Rumeenias, Lätis ja Ukrainas. FIBA 3×3 EM finaalturniir peetakse 30. augustist kuni 1. septembrini Ungaris, Debrechenis.

Kiievis toimuvatele 3×3 korvpalli EM kvalifikatsioonile sõidavad ka Eesti 3×3 koondised. Naised mängivad koosseisus Annika Köster, Kadri-Ann Lass, Janne Pulk ja Johanna-Eliise Teder, meeste 3×3 koondis on koosseisus Joonas Järveläinen, Karl-Johan Lips, Rannar Raap ja Sander Viilup.

Mehed mängivad ühes alagrupis Tšehhi, Austria ja Taaniga, naised koos Leedu ja Rootsiga.