Mida peaksid teadma Orissaare 3×3 etapist?

Orissaare 3x3 2022

Scanweld esitleb: Alexela 3×3 korvpalli Eesti meistrivõistluste etapp toimub sel laupäeval, 25. juunil Orissaares. Mängitakse U13, U15, meeste ja harrastajate võistlusklassides. Turniiri algus on planeeritud kell 11:30 noortele ja alates 12:00 vanemates võistklusklassides.

Kuidas saada Orissaarde?

Jaanipäeva nädalal Saaremaale pääsemine võib tunduda keeruline, kuid tegelikult on veel saada nii praami- kui bussipileteid.

Kõige sobivamaks transpordiks Tallinnast Orissaare 3×3 turniirile on 25.05 kell 7:55 LUX Express, mis jõuab Orissaarde 11:08. Samal päeval saab Orissaarest tagasi Tallinna kell 16:27 (LUX), 17:35 (Estonian Lines) ja 18:42 (LUX) bussidega. Kõikidele on pileteid saada, kuid need tasub ette ära osta.

Autoga tulijatele sobivad kõik Virtsu-Kuivastu praamid 9:05, 9:40, 10:15. Meestele ka 10:50 praam.

Veidi keerulisem võib olla vaid neil, kes soovivad jaaninädalat Saaremaal pikemalt veeta, kuna majutusvõimalusi (mida veel leiab) ning pühapäevaseid praamipileteid on oluliselt piiratumalt.

Turniiri ajakava

Võistluspäeva ilm tuleb ilus, võibolla isegi liiga ilus ehk kuum. Turniir algab kell 11:25 ühispildiga Orissaare uutel väliväljakutel, kus U13 ja U15 poiste mängude algus on kell 11:30.

Noored mängivad kõik mängud Orissaare tammega jalgpallistaadioni kõrval olevatel asfaltplatsidel, välja arvatud mõlema võistlusklassi finaalid.

Mehed ja harrastajad mängivad Orissaare Spordihoones, kust mängudest on ka otseülekanne. Spordihoones on ka pesemisvõimalus, kuid pärast turniiri on kõigil võimalus Illiku laiul ujumas käia.

Mängude täpsem ajakava tuleb play.fiba3x3.com lehele peale registreerimise lõppu neljapäeva õhtul.

Registreerimine ja auhinnad

Kõikides võistlusklassides on hetkel veel piisavalt ruumi, eriti harrastajate ja World Tour sarjas. Viimases on kirjas ka Läti ja Leedu võistkonnad, kes ütlesid, et tulevad Orissaarde vaid PURPLE rankingu FIBA 3×3 reitingupunktide ja Alexela 3×3 EMV turniiripunktide järele, et saada 6. augusti Tallinn Open pääse. Ka kõikidele Eesti võistkondadele ning Eesti 3×3 korvpallile on oluline, et mängijad sel suvel kõrgeid reitingupunkte saaksid. Kui Lätist ja Leedust suudavad võistkonnad jaanipäevaks Saaremaale tulla, siis ei tohiks ka Eesti tiimidel midagi keerulist olla.

Auhinnafond Orissaares pole paraku nii suur kui mitmes kohas mujal ning eelkõige meeste osas sõltub see ka osalevate võistkondade arvust.

Nii turniirist osavõtjad kui pealtvaatajad saavad oma osalusest teada anda sündmuse FB lehel.

Jaanipäeva peod Orissaares

23. juunil toimub Illiku laiul, Piidivabrikus tasuta sündmus SOOJAPUHUR. Päev hiljem ehk 24. juunil on Orissaares suur Jaanipäev, kus Alexela 3×3 Orissaare 2022 etapi warm-up peol astub üles JUSTAMENT.

3×3 turniiri ametlikule afterpartyle JAHUTUSVEDELIK, saavad 3×3 etapist osavõtjad tasuta pääsme!

Lisaks paneb #illikusurf kõikidele võitjatele välja tunniajase SUP või kajaki kasutuse.

Lühidalt kokkuvõttes:

  • Jaanipäev Saaremaal on alati hea mõte, 3×3 turniir on veel parem plaan.
  • Pileteid on saada nii Orissaarde kui tagasi ning ka turniirile.
  • Ilm tuleb ilus, peale turniiri saab Illiku sadama kailt vette hüpata.
  • Mängud tulevad põnevad nii noortel kui rahvusvahelisel meeste 3×3 võistlusel. Pealtvaatamine ja otseülekanne on kõigile tasuta!