Kuidas reklaamida oma 3×3 turniiri?

Lisaks selleks aastaks läbi saanud Alexela 3×3 korvpalli Eesti meistrivõistlustele toimub Eestis kümneid teisi 3×3 turniire. Nii suuremaid kui väiksemaid, nii kõigile avatud kui kinniseid.

Paljud korvpallurid juba teavad, et kui tekib mõte jälle mõnest turniirist osa võtta, siis kõige paremaks lahenduseks on minna https://play.fiba3x3.com/events lehele, kirjutada otsingulahtrisse “Estonia” ning valida rippmenüüst “Search by country: ESTONIA”. Sama võib teha ka teiste riikide kohta.

3x3 reklaam

Hetkel on näha, et lähima kuu jooksul on Eestis tulemas kuus turniiri, esimene juba homme (13.08) Firmaspordi suvespartakiaadi raames. See on paraku avatud vaid suvespartakiaadist osavõtjatele.

Aga järgmised 3×3 turniirid Ida-Virumaal, Tallinna Lauluväljakul, Elvas ja Kuusalus on kõigile avatud.Igaüks saab oma turniiri play.fiba3x3.com lehele ise lisada – loe ja vaata kuidas seda teha.

Reaalsuses on aga 3×3 turniire rohkem, näiteks juba laupäeval mängitakse Kivi-Vigalas ning 28. augustil ka Laeva külas. Viimaste kohta on paraku vaid loodud FB sündmuse lehed.

PLAY.FIBA3X3.COM annab kõigile lihtsa võimaluse oma võistlus luua, mõnikord püüab see sedasi isegi välisvõistkondade tähelepanu. Lehel saab eraldi välja tuua kategooriad, platsikatted ning käima panna ka registreerimise.

Kindlasti peaks turniiri loomisel kasutama võistluse kirjeldust võimalikult sisukalt – a’la, mis kell mängud algavad, kas ja mis on osalustasu, mingi info auhindade kohta, kas vihma korral on turniir saalis, kes on korraldaja ja mis on korraldaja kontakt (e-mail + telefon).

Järgmise asjana peaks mõned omale tuttavad tiimid kirja saama, sest kui lehele klikitakse, siis vaadatakse juba kes ka mängib. Kui mõned osalejad on olemas, siis on teistel rohkem põhjust liituda, seda eriti juhul kui osalejate arvule on limiit seatud. Hetkel näha, et Elvas on hetkel 4, Kuusalus 7 võistkonda kirjas.

Turniirile peaks lisama ka pildi/logo ja seejärel sündmuse lingi korra FB debuggerist läbi laskma.

Kui need asjad on tehtud, siis sündmuse PLAY.FIBA3X3.COM linki võib vabalt jagada – sel juhul saab huviline mõne klikiga võistlusele end kirja panna.Muud reklaamlahendused a’la sündmuse FB event, plakatid jms on ka ok, kuid PLAY.FIBA3X3.COM süsteem on väga hea nii turniiri korralduseks, infolevikuks kui reklaamiks.

Kui hätta jääd ja see video ei aita, siis kirjuta: reigo@basket.ee