Homme toimub Eesti Korvpall 100. juubeliaasta üks tippsündmuseid

Juba homme, 8. augustil toimub Eesti korvpall 100. juubeliaasta üks tippsündmuseid, kui Tallinnas, Snelli väljakute kõrval avatakse Alexela Arena nime kandev Eesti 3×3 korvpalli keskus, millel selguvad 3×3 korvpalli kõikide võistlusklasside Eesti meistrid.

Lisaks uue olümpiala esindusareeni avamisele tuleb homme tuleb põnev päev ka sportlikus mõistes, kui 66 võistkonda mängivad päeva jooksul kokku 121 3×3 formaadis korvpallilahingut. Kuigi Eesti Korvpalliliit sel kevadel tulenevalt koroonaviirusest põhjustatud kriisiolukorras meistritiitleid välja ei andnud, siis 3×3 formaadis on see võimalik, sest suvine 3×3 sari saab paljude osapoolte koostööl lõpuni välja mängitud ning juba graveeritud Eesti meistrivõistluste medalid ja karikad ka välja jagatud.

Sportlikku põnevust jätkub kõige rohkem FIBA 3×3 World Tour sarjas, kus selgub parim, kes pääseb edasi FIBA 3×3 maailmaturnee põhivõistlusele Ungaris. Turniiri suurfavoriit on Riga võistkond Lätist, kes seekord mängib siin koosseisus, millega tuldi 3×3 korvpallis Euroopa meistriks. Eesti tiimidest pakuvad lätlastele suurimat konkurentsi Eesti 3×3 põhiturniiri võitnud KK Viimsi (Egert Haller, Siim-Markus Post, Karl-Johan Lips ja Kristjan Evart) ning Linnujalgade võistkond (Martin Dorbek, Jaan Puidet, Oliver Metsalu ja Riho Suija), kes Riga tiimi vastu saavad mängida juba alagrupis. Lätlastele oleks 3×3 Tallinn Openi võit ajalooline saavutus, sest ühelgi varasemal aastal ei ole Läti Tallinnast 3×3 võidukarikat koju viinud.

“Kui Linnujalad suudavad kell 12:30 algavas alagrupimängus Riga alistada, siis suure tõenäosusega saadavad nad lätlased veerandfinaalis KK Viimsi vastu, kui mitte, siis on tõenäoline, et näeme Eesti kahe nimekaima 3×3 võistkonna otsustavat lahingut juba veerandfinaalis”, hindas turniirisüsteemi Eesti Korvpalliliidu 3×3 valdkonna juht Reigo Kimmel, kelle sõnul võib 3×3 korvpallis kõike juhtuda. “Oluliselt lihtsam on täna ennustada homset ilma, kui homset paremusjärjestust”.

Laupäevane ilm tuleb finaali vääriline, kus kõikidel mängijatel korraldajatel ja kohtunikel tasub kaasa võtta müts ja veepudel (mida kohapeal saab täita) ning mängude vaheajal püsida varjus.

Korraldajad paluvad turniirile tulemisel lisaks arvestada, et kohapealne parkimisvõimalus mängijatel ja mängijate esindajatel puudub, mängudele hilinemine võib koheselt tähendada loobumiskaotust ning sellega, et ainus paus mängudest on planeeritud kella 12:00ks, kui toimub Alexela Arena avamine.

“Homme ei mängi ainult eliitsarja mehed, minu üks suurimaid soove on homme pakkuda FIBA 3×3 World Touri sarnast elamust kõikides sarjades finaalmängule jõudnud tiimidele olgu selleks U13 sarja poisid, naised või 40+ veteranid”, ütles Kimmel, kelle sõnul võib homme väga tihedaks tehtud ajakava siiski veidi venida ehk kella 18:00ks planeeritud 3×3 Tallinn Openi World Tour sarja finaalvõistlus võib kella 18:00 asemel toimuda ka 30-45 minutit hiljem.

Laupäevase 3×3 korvpalli Eesti meistrivõistluste finaalvõistluse otsülekande lingi, kõik mängijad, alagrupid ja ajakavad leiab FIBA 3×3 lehelt.