Kõik Eesti korvpalliväljakud said ühele kaardile! VOL.2

Eesti Korvpalliliidu ja korvpallifännide ühistööna jätkub Eesti välikorvpalliväljakute kaardistamine. Vähem kui kuu ajaga on kaardile lisatud üle 600 Eesti õue korvpalliväljaku, millest paljud ka piltide ja kirjeldustega.

“Mõni aeg tagasi sai öeldud, et kõik Eesti korvpalliväljakud on kaardil, sest kaardile sai kantud kõik väljakud, mis kirjas Eesti spordiregistris ja veelgi enam. Samas on viimase paari päevaga lisandunud üle 10 uue väliväljaku”, ütles Eesti Korvpalliliidu 3×3 valdkonna juht Reigo Kimmel, kelle sõnul tuli ka esialgses välikorvpalli väljakute kvalifikatsioonis teha muudatusi.

Kaardile on kantud:

  • 16 plastkattega väljakut, millest pea pooled on Sports Court PowerGame kattega.
  • 32 tartaankattega väljakut.
  • 32 puitkattega väljakut.
  • 512 kõvakattega väljakut, mille alla käivad ka kruusa, muru, vanema kummikattega ja muud väljakud.

“Lisaks nimetatule oleme võtnud väljakutele eraldi kategooria “välikorvid” ehk need kohad, kus korv on püsti, kuid kus parimal juhul saab vaid viset harjutada”, sõnas Kimmel, kelle sõnul ei saa see kaart mitte kunagi valmis, sest väljakuid aktiivselt uuendatakse ning neid tekib ka juurde. Samas vajavad paljud väljakud pisiremonti nii korvide kui võrkude näol, mille osas on esimesed plaanid juba olemas.

Eesti korvpallile on oluline, et palli oleks võimalik korvi visata juba lasteaias, seetõttu on uue kategooriana võetud plaani kaardistada ka lasteaedades olevad minikorvid. Kimmeli sõnul on mõnes lasteaias minikorvid olemas, mõnes mitte, kuid ühe Tallinnas lasteaia territooriumil on isegi hobune, kuid kossukorv puudu!

Korvpalliväljakute kaardistamise projekti pakkus välja Gert Kullamäe “Pihtas Põhjas” saates, milles räägiti pikemalt 3×3 korvpallist.

Huvilised leiavad kõik Eesti tänavakorvpalli väljakud aadressilt: tanavakorvpall.ee/valjakud.

Oma väljaku lisamiseks või andmete uuendamiseks tuleb saata väljaku pilt ja täpne aadress: reigo@basket.ee