Eesti Korvpalliliit premeerib U18 3×3 MM-i füsiot

Henriette Marie Josephine Porila

Eesti Korvpalliliit otsustas premeerida Eesti U18 3×3 koondiste füsiot Henriette Porilat 500 euroga.

Eesti 3×3 koondiste peatreeneri Siim Raudla sõnul andis Henriette suure panuse, et Eesti 3×3 koondised oleks võimalikult heas seisundis nii võistlustel kui treeningprotsesseis ning mängijate ja treenerite tunnustamise kõrval on oluline panus ka 3×3 koondiste abijõul. Lisaks U18 3×3 koondistele aitas Henriette kaasa ka Eesti naiste 3×3 olümpiakvalifikatsioonides ja treeningutel.

“Henriette teadmised 3×3 korvpalli spetsiifikast on täna samal või isegi paremal tasemel kui Eesti ühel parimal füsiol Risto Jamnesil, kes samuti väärib kiitust Eesti nii 3×3 meestekoondise, kui ka U17 3×3 noormeeste EM-i kaasaaitamisel, kuid erinevalt Ristost läks Henriettel sisuliselt pool suve 3×3 korvpallile,” ütles Eesti Korvpalliliidu 3×3 valdkonna juht Reigo Kimmel, kelle sõnul oli Henriette ka 3×3 Tallinn Openil meediku rollis ja on tegelikult kõige pikema nimega füsioterapeut Eestis.

“Huumoriga pooleks, aga kui Siim ütles, et 3×3 füsioks on Henriette Marie Josephine Porila, siis ma vastasin, et tegelikult võib leida ilmselt lühemaid nimesid, keda lennupiletitele, töövõtulepingutele, FIBA 3×3 tiitlivõistluste hotellibroneeringutele ja mujale märkida,” ütles Kimmel, kes Alexela U18 3×3 MM-i vastuvõtul Tallinna Lennujaama VIP terminalis tervitas Henriettet kui kandidaati programmis, kus Eesti otsib pikka.

Henriette panust hindavalt kõrgelt kõik selle hooaja 3×3 koondiste mängijad, treenerid, 3×3 valdkonna juht ja kogu Eesti korvpall.