Kuidas kasutada FIBA 3×3 Event Makerit?

3×3 korvpalli turniiride korraldamiseks kasutatakse FIBA poolt loodud 3×3 Event Makeri programmi. Programm on tasuta, kus kõigil on võimalus oma 3×3 turniir PLAY.FIBA3X3.COM keskkonda luua.

Turniiri loomiseks tuleb: 

  • Luua omale isiklik konto PLAY.FIBA3X3.COM keskkonnas. 
  • Samade andmetega logida sisse lehele: EM.FIBA3X3.COM
  • Esmalt tuleb keskkonnas luua korraldaja konto, milleks võib olla a’la spordiklubi, kool, sõpruskond vms. Tegemist ei pea olema ametliku juriidilise organisatsiooniga. 
  • Seejärel saab keskkonnas luua ühekordse sündmuse (Standalone Event) või mitme etapiga turniiri (Tour).
  • Kui turniirile on lisatud asukoht, toimumisaeg ja kategooriad, siis saab võistlusele avada registreerimise, mis ilmub peale avaldamist PLAY.FIBA3X3.COM lehele. 
  • Enne turniiri (peale registreerimistähtaja lõppu) saab korraldaja keskkonnas luua ajakava, muuta/lisada võistkondi ning soovi korral printida välja ka kõik vajalikud paberid ja protokollid. 

Turniiri ajal saab korraldaja sellesse sisestada mängude lõpptulemused või luua koodi, mille alusel saab SCORES.FIBA3X3.COM lehel sisestada mängude aega, vigu ja tulemusi s.h. isiklikult visatud punkte, jooksvalt. Sellelt lehelt saab mänguaja, punktid ja vead ka võistlustel olevatele ekraanidele presenteerida.

Lahenduse kasutamiseks peab võistlustel kohapeal olema arvuti ja internetiühendus. Tulemuste näitamiseks ka ekraan(id). 

Peale turniiri toimumist peab korraldaja tulemused kinnitama (“Make it official”) ning umbes 24-48 tunni jooksul saavad mängijad oma kontodele ka FIBA 3×3 reitingupunktid.

Suvise Alexela 3×3 Eesti meistrivõistluste etappide korraldajad ei pea võistlusi looma, kuna need on juba tehtud. Kõik teised, kes soovivad oma kodukohas, koolis või spordiklubis 3×3 turniire läbi viia, võiksid seda proovida. Süsteem on tegelikult väga lihtne ja Eesti 3×3 korvpallile oluline, kuna just turniiride reitingu alusel pääsevad Eesti koondised FIBA 3×3 tiitlivõistlustele.

Eesti koolidest on senini kasutanud FIBA 3×3 Event Makerit kõige aktiivsemalt Kunda Ühisgümnaasium / Jaak Jalakas, tänu kellele on valdav enamus hetkel Eesti U18 TOP50 3×3 mängijatest Kunda taustaga. Kui juba Jaak Jalakas sai süsteemi selgeks, siis saab sellega hakkama igaüks. Proovige järele!