Ettevalmistus suveks – tee oma 3×3 konto korda!

FIBA 3x3 konto

Eesti 3×3 korvpalli reiting sõltub mängijate individuaalsetest tulemustest. Oma panuse riigi reitingusse annavad iga kategooria (mehed, naised, U23 ja U18 noormehed/neiud) TOP50 punktiskooriga mängijat, kes omavad kinnitatud ehk “confirmed” staatusega kontot play.fiba3x3.com süsteemis.

Oma 3×3 konto saab mängija luua endale oma 13. sünnipäeval. Konto loomiseks peab mängija ise sisestama oma andmed (nimi, vanus, elukoht, e-mail jne) ning selle kinnitama vajutades peale konto tegemist FIBA poolt saadetud automaatses e-mailis lingile confirm.

Konto loomine on tasuta, ühekordne ja kogu eluks. Sel suvel on kinnitatud 3×3 konto olemasolu olemasolu kohustuslik kõikidel 3×3 EMV turniiril osalejatele alates U15 vanuseklassist (U11 ja U13 omale kontot luua ei saa ja ei tohi, kuna sellisel juhul peab mängija sisestama omale vale sünniaasta, mis ei ole lubatud!).

05.04.2021 seisuga on Eestis: 

  • 3413 kinnitatud 3×3 kontoga mängijat.
  • 517 mängijat, kes on omale konto teinud, kuid ei ole e-maili teel kontot kinnitanud.
  • 4938 kinnitamata kontoga mängijat. 

Selline suur hulk kinnitamata kontosid on tegelikult normaalne, kuna enamus neist on Sportland 3×3 koolispordisarja U13 mängijad. 

Tee oma 3×3 konto korda!

Oma 3×3 konto korda tegemine võtab mõne minuti. Võta see aeg, kuna suvel läheb kiireks.

  • Kui sa oled Martin Dorbek või veel keegi 3000+ mängijast, kellel kinnitatud konto olemas, siis sa ei pea midagi tegema. Samas võiksid fiba3x3 lehel kontrollida, kas sinu nimega on olemas rohkem kui üks 3×3 konto. Näiteks Martin Jurtomil oli sedasi (loe alt edasi). Igal juhul vaata üle, sest võibolla mõned andmed vajavad uuendamist või pildid värskendamist. Igal juhul peavad ka kinnitatud kontod olema õige nimega – kossumees72 ja basketballplayer12 ei ole nimed, mis on mängijatel passis.  
  • Kui su konto on staatuses pending ehk “unconfirmed account” näiteks Gert Prants, siis peaksid otsima oma e-mailist üles FIBA 3×3 automaatkirja, proovima seda kirja uuesti saada või looma endale uue konto ja selle vanaga ühendama (loe alt edasi).
  • Kui aga oled juba 13+ aastat vana ja play.fiba3x3.com/players lehelt leiad enda konto, millel perekonnanimes on tärnid, siis sinu konto ei ole kinnitatud ja sel aastal sa 3×3 EMV turniirile ei pääse. Tee omale uus konto, mida ka e-mailiga kinnitad. Võibolla olid eelmisel aastal 12-aastane ja ei saanud teha, nüüd on see võimalus. Siis ühenda uus konto vanaga. 

FIBA 3×3 kontode ühendamine

FIBA 3×3 kontode ühendamine on väga lihtne.

  • Sul on Unconfirmed või Non-Registred Profile. Kontrolli play.fiba3x3.com/players lehelt.
  • Tee omale uus 3×3 konto (kui sul seda ei ole juba olemas). Kinnita see kindlasti oma isikliku e-mailga.
  • Loe FIBA 3×3 support lehelt, kuidas saad oma kontod ühendada. 
  • Saada FIBA 3×3 kiri, kus kirjas su vana konto ja uus.

Martin Jurtom ei pea seda tegema. Mõni tund tagasi saatsime FIBA-le palve ja hetk tagasi sai see vastuse, et kontod on ühendatud. Sama päringut saab igaüks teha, kuid soovitavalt vaid oma isikliku konto ühendamisega. Reitingut siiski uuendatakse kord päevas ehk homme peaks Jurtom ka reitingus tõusma.