Eestile 3×3 EM-ilt 8. koht

3x3 Euroopa Meistrivõistlused 2022

Eesti U17 3×3 rahvuskoondis kaotas täna 3×3 korvpalli Euroopa meistrivõistluste veerandfinaalis 14-12 Prantsusmaale ja sai kokkuvõttes 8. koha. Eesti koondis mängis koosseisus Gerrit Lehe, Herman Tamm, Jorke Aav ja Karmo Kilk.

3×3 korvpalli valdkonna juhi Reigo Kimmeli sõnul tuleb kokkuvõttes tulemusega leppida. “Jätsime finaalturniiril enda selja taha Sloveenia, Kreeka, Horvaatia ja Poola, kellel on rohkem nii mängijaid kui eelarvet nii 5×5 kui 3×3 formaadis, rääkimata nendest riikidest, kes TOP12 sekka ei saanud. Kaotasime veerandfinaalis napilt Prantsusmaale, kes nädal tagasi tuli U18 3×3 vanuseklassis maailmameistriks. Aga eks ootused ja lootused on alati suuremad,” ültes Kimmel.

Eesti 3×3 peatreeneri Siim Raudla hinnangul on Eesti kõige väiksema rahvaarvuga riik, kes 3×3 EM-i finaalturniirile jõudis. “Poisid andsid endast kõik, suures plaanis jäin tulemusega rahule,” lisas Raudla. 

Huvitava kokkusattumusena sai Eesti U17 koondis ka 2021. aastal 3×3 korvpalli Euroopa meistrivõistluste finaalturniiril 8. koha, kusjuures veerandfinaal Portugaliga lõppes sama ehk 14-12 seisuga. Siis mängisid koondises Ron Laanemaa, Oskar Ulejev, Aleksander Tassa ja Kaur Erik Suurorg.

Eesti 3×3 korvpallisuve lõpetavad naised, kes juuni alguses teenisid pääsme järgmisel nädalavahetusel Austrias toimuvale 3×3 Euroopa meistrivõistluste finaalturniirile.