Eesti vs USA, 3×3 korvpallis

Eesti ja USA on koondiste tasemel kohtunud 3×3 korvpallis kindlasti rohkem kordi kui saalikossus. Jättes vahele 3×3 klubikorvpalli ja kunagised 3×3 streetballid, kus Polusk ja Co Moscow Openil USA võistkonda võitis, on Eesti ja USA 3×3 koondiste teadaolev vastasseis 3×3 tiitlivõistlustel järgmine.

Eesti vs USA, 3×3 korvpalli tiitlivõistlustel

2011. aasta, Rimini. FIBA U18 3×3 korvpalli MM. Veerandfinaal. Eesti võit 21-12. Mängisid U18 poisid (Nurger, Laane, Paasoja, Põldoja).

2012. aasta, Ateena. FIBA 3×3 korvpalli MM. 1/16 finaal. USA võit 21-11. Mängisid naised (Köster, Püü, Arbet-Lenear, Kostla).

2012. aasta, Madrid. FIBA U18 3×3 korvpalli MM. Veerandfinaal. USA võit 21-15. Mängisid tüdrukud (Piibur, Üprus, Kasemägi, Svilberg).

2012. aasta, Madrid. FIBA U18 3×3 korvpalli MM. Veerandfinaal. USA võit 21-18. Mängisid poisid (Tambre, Ruut, Jurtom, Talumaa).

2013. aasta, Jakarta. FIBA U18 3×3 korvpalli MM. FINAAL. USA võit 21-15. Mängisid tüdrukud (Lass, Kasemägi, Svilberg, Tomp).

2016, aasta Nanjing. Noorte Olümpiamängud. Veerandfinaal. USA võit 21-12. Mängisid tüdrukud (Uiga, Lass, Roosalu, Razguljajeva).

2018. aasta Buenos Aires. Noorte olümpiamängud. Alagrupimäng. Eesti võit 21-14. Mängisid poisid (Kriisa, Hint, Entsik, Lepp).

2021. aasta Debrechen. FIBA U18 3×3 MM. Alagrupimäng. USA võit 21-17. Mängisid poisid (Heinakroon, Reinart, Ladoga, Pere). Lisaks finaal, kus pidime vastu võtma 21-14 kaotuse

Kokkuvõttes 3×3 korvpallis Eesti vs USA seis hetkel 2-6 USA kasuks.

Eesti vs USA 3x3