Eesti naised võitsid pääsme 3×3 korvpalli EM finaalturniirile

Eesti 3x3 naistekoondis

Eesti naiste 3×3 korvpalli rahvuskoondis võitis täna Rumeenias toimunud FIBA 3×3 korvpalli Euroopa meistrivõistluste kvalifikatsiooniturniirilt pääsme septembris toimuvale finaalturniirile. Eesti koondis mängis koosseisus Kadri-Ann Lass, Annika Köster, Marie Anette Sepp ja Johanna Eliise Teder.

Tegmist on esimese korraga Eesti 3×3 korvpalli ajaloos, kui Eesti naiste 3×3 koondis pääses FIBA 3×3 korvpalli Euroopa meistrivõistluste finaalturniirile. 2019. aastal said Eesti naised küll 3×3 hõbemedalid, kuid seda Euroopa Mängudelt.

Turniiri avamängus Poolale 12-10 kaotanud Eesti alistas napi 12-11 seisuga Belgia ning pääses alagrupi teisena veerandfinaali, kus kohtuti C-alagrupi võitja ehk Ungariga. Eelmisel aastal kaotas Eesti naiskond Ungarile nii Tokyo olümpia kvalifikatsioonil kui selle lisakvalifikatsioonil. Sel korral läks mäng lisaajale, kus Eestile tuli kauaoodatud 13-12 võit.

Poolfinaaliks sai Eesti sobiva vastase, kuna nädal tagasi käisid meie naised just Lätis 3×3 treeningturniiril, mille nad võitsid. Poolfinaali võit garanteeris pääsme FIBA 3×3 korvpalli Euroopa meistrivõistluste finaalturniirile, kuna Rumeenias toimuvalt valikturniirilt saab finaalturniirile kolm paremat.

Hästi alustanud Eesti naiskond tegi lõpusekunditeks mängu jälle põnevaks, kui lätlased suutsid järele tulla ja mängu lisaajale viia. Kadri-Ann Lassi vise lõpetas lisajal õnneks ka selle mängu 16-15 Eesti kasuks.

Eesti 3×3 meestekoondis (Karl Johan Lips, Rait-Riivo Laane, Jorgen Rikberg ja Oliver Metsalu) alustas turniiri avapäeva täiseduga ning sai veerandfinaaliks A-alagrupis teiseks jäänud Poola võistkonna. Paraku tuli Poolalt vastu võtta 21-16 kaotus, kus peamiseks probleemiks oli 215 pikkune Adrian Bogucki