Edgar Savisaare kõne 2013. aasta 3×3 finaalvõistlusel

Edgar Savisaar (30.05.1950-29.12.2022) pidas oma elu jooksul lugematu arv kõnesid. 2013. aastal, Tallinna linnapea ametis, ütles Savisaar Vabaduse väljakul toimunud 3×3 korvpalli (toona nimetatud tänavakorvpalli) finaalvõistlusel järgmised sõnad. 

“Tervitan Teid tänavakorvpalli turniiril. See on teine suur turniir, mille Tallinn kuu aja jooksul on avanud ja kuigi jõudis see tänavakorvpall Eestisse alles 1993. aastal, aga see ala kogub populaarsust, see ala kogub üha uusi fänne ja nende ring, kes seda harrastavad, laieneb iga aastaga.

Üldse maailmas on selle ala populaarsus on lai ja ma usun, et juba varsti lisatakse tänavakorvpall olümpiamängude kavasse. Eestlased on spordirahvas ja oma hinges oleme arvanud, et meie üks rahvusspordialasid on korvpall, aga võibolla võiks selleks hoopis olla tänavakorvpall. Mõtleme selle peale.

Me oleme sellel alal saavutanud väga häid tulemusi, igal juhul märksa paremaid kui mõnedel teisel võistkondlikel alaldel. Ma usun, et sellised kõrgetasemelised turniirid toovad Tallinna palju külalisi üle Euroopa. Loodan, et Teil on siin mõnus, Te naudite Tallinnas veedetud aega ja soovitan Teil kindlasti tutvuda ka Tallinna vanalinnaga. Soovin võistlejatele omalpoolt tegusat spordipäeva ja head viskekätt. Tere tulemast Tallinna!”. 

2013. aasta “Sprite 3×3 Tallinn Open 2013” turniirist võtsid osa kaheksa riigi sportlased (Eesti, Läti, Leedu, Venemaa, Sloveenia, Horvaatia, Hollandi ja Gruusia), kellele oma tervitussõnad edastas ka toona Eesti Korvpalliliidu presidendiametit pidanud Jüri Ratas

Kuigi 2013. aasta 3×3 Tallinn Openi turniirivõit läks Sloveeniasse, viskasid Vabaduse väljakul Annika Köster ja Karl-Peeter Junk end Sprite kulul 2014. aastal New Orleansis toimunud NBA Tähtede mängule.

2013. aasta oli Eesti 3×3 korvpallile väga edukas, sest veidi vähem kui kaks kuud peale Vabaduse väljakul toimunud turniiri tulid Eesti tüdrukud Indoneesias toimunud FIBA U18 3×3 maailmameistrivõistlustel USA järel hõbemedalitele. Ka selle kohta leiab internetist videomeenutuse.