Alexela 3×3 Võsu II 2022 tõi mängumehed taas platsidele

Alexela 3x3 Võsu II 2022 - WT

Möödunud nädalavahetusel Võsu rannas toimunud Alexela 3×3 korvpalli Eesti meistrivõistluste etapp tõi eliit ehk World Tour sarjas 3×3 formaati tagasi Jaan Puideti, kes Haljala NGU/Estonia võistkonnas koos Karl-Johan Lipsu, Oliver Metsalu ja Mihkel Kirvesega. Mihkel mängis 3×3 formaati viimati 2014. aastal, kui U18 mängumehena tuli 3×3 Eesti meistrivõistlustel kolmandale kohale.

World Tour sarjas jäi kogenud 3×3 meestele konkurents nõrgaks, kuna erinevatel põhjustel jäid mõned välisvõistkonnad turniirist eemale. See võimaldas HPSL WT võistkonnal tulla II kohale ning näha kohalike meeste põnevust pakkunud pronksimängu, kus Haljala NGU võistkond (Karl-Peeter Kangur, Rasmus Randon Lille ning Eerik ja Erkki Sillamaa) sai viimase viskega 21-20 jagu Koju ära võistkonnast (Sander Järve, Georg Kask, Herman Tamm ja Markus Kristal).

Alexela 3x3 Võsu II 2022 - harrastajad

15 võistkonda harrastajaid

Korralikus kuumuses peetud turniiri harrastajate sarjast võttis osa kokku 15 võistkonda. Kõrgeimale kohale purjetas BC Raeküla võistkond, kes oli end täiendanud Elgar Tamsaluga, kes viimati mängis 3×3 formaati 2019. aasta EMV etapil Abja-Paluojas.

Teisele kohale Estravan, pronksmedalid Forega Logistic, kes sama tulemusega lõpetas ka kuu varem toimunud Võsu I etapi.

Alexela 3x3 Võsu II 2022 - U13

U13 vastasseis jätkus

Selle suve legendaarseim vastasseis U13 sarjas Rae/Kiili SK ja Spaaturistide vahel jätkus oodatud kujul jälle finaalis. Kaks viimast etappi napilt võitnud Rae Kiili SK käest võtsid Spaaturistid seekord ise esimese koha auhinnad ära. Loogiline, et finaali seis jäi 16-15 ehk kedagi enam ei üllata, et vahe taas vaid üks punkt.

Kolmas koht KK Hito/BC Karjamaa võistkonnale, kes alistas Revin Grupi. Kolmteist võistkonda U13 noori sai Võsu rannas korraliku spordipäeva.

Alexela 3x3 Võsu II 2022 - U15

U15 sari: tabeliliidri esimene kaotus

U15 sarja finaal pakkus samuti pinget, kui sel suvel 3×3 korvpalli Eesti meistrivõistluste sarjas oma vanuseklassis mitte ühtegi turniiri ega mängu kaotanud Rae/Nyimage sai esimest korda tunda kuidas II koht maitseb. Konsumi juusturull, kes sel suvel ei olnud kordagi poodiumile pääsenud, võttis finaalis 12-10 etapivõidu endale. Kindlasti oli juusturullile abiks, et ka Oliver Kullamäe sai sel suvel esimest korda 3×3 palli kätte.

Kolmas koht kaheksa võistkonnaga sarjas läks Mehaanikutele.

Alexela 3x3 Võsu II 2022 - U11-U13 segasari

Segasarjas seisud samad

U11/U13 segasarjas olid seisud samad, kuigi seekord U11 Hundid poiste vastu mängida ei saanudki, kuna kõik teised osalejad olid tüdrukute võistkonnad.

Kuigi pisemad Hundid alati suurte tüdrukute vastu ei saa, siis Võsu finaal siiski 7-6 poistele. Aude teine, Keila Warriors kolmas.

Eilse otsusega lisati U11/U13 sarja viimasena enne 3×3 finaale 24. juulil peetav Võsu III etapp, kus mängimisvõimalus ka U13 noormeestel.

Võsu II etapi Google Photos pildigalerii leiab siit, tulemused play.fiba3x3.com lehelt. Laupäevase päeva täispika otseülekande leiab video.basket.ee lehelt

Alexela 3×3 korvpalli EMV jätkub…

Scanweld esitleb: Alexela 3×3 korvpalli Eesti meistrivõistluste sarjas on jäänud pidada 7 põhietapp ja finaal, kuhu pääsevad kõikide sarjade üldarvestuse parimad.

Järgmised 3×3 EMV etapid toimuvad: