Alexela 3×3 meistrivõistluste põhiturniir lõppes koondise võiduga

Täna peeti Kohila Spordihoones suvise Alexela 3×3 korvpalli Eesti meistrivõistluste viimane põhiturniiri etapp, mille võitis Eesti 3×3 koondiste liikmetest koosnev võistkond Macron, kes võitis finaalis 17-12 Venemaa võistkonna Runa.

3×3 koondise liikmete Jaan Puideti, Rait Riivo Laane ja Karl Johan Lipsu kõrval osales Macroni ridades Oliver Metsalu, kes valiti turniiri väärtuslikumaks mängijaks. 2000 eurose rahalise peaauhinna kõrval sai Oliver Metsalu mugavkyte.ee poolt õhksoosjuspumba väärtusega 1300 eurot.

Turniiriga jäi rahule ka Venemaa võistkond Runa, kes teenis sellega pääsme järgmise laupäeva 3×3 Tallinn Openile ning õnnelikud olid ka kolmanda koha saanud võistkond Scanweld, kes Kristen Kasemetsa hullude kaugvisete toel alistasid pronksimängus Avis/Treimixi (Sven Kaldre, Tom Kaldre, Märt Rosenthal ja Heigo Erm).

Harrastajad ning U11, U13 ja U15 sarja poisid lõpetasid oma põhiturniiri eile Kohtla-Järvel, kui etapi ja 1000 eurose peaauhinna võitis võistkond Estravan (Reigo Päkk, Georg Tambre, Andre Reinart ja Marko Viik), jättes teiseks Kanepi 3×3 etapivõidu saanud HPSL tiimi (Mikk Päeske, Kristian Ööpik, Martin Meeksa ja Jarmo Lempe), kelle tasu oli poole väiksem.

Kolmas koht ja kolmsada eurot kuulus BC Raekülale (Mario Polusk, Allar Leppind, Kristjan Saidla ja Maur Below).

U13 poistesarjas ei saanud suvisel põhiturniiril isegi lätlased finaalis Rae Kossu vastu, kes suvel ei kaotanud ühtegi turniiri ega mängu.Põnevaid emotsioone pakkus ka Kesklinna KK, kes veerandfinaalis alistas teise Läti võistkonna ning pronksimängus Tartu / Leopardid tiimi.

U11 sarjas võttis viimase etapivõidu Tartu / Lammutajad võistkond, kes finaalis alistas 13-7 Pärdikud, kolmas koht võistkonnale Noored Hundid.

U15 sarjas läks viimane põhiturniiri etapivõit võistkonnale Sats, kes põnevas finaalmängus alistas Muumitrollid. Pronksmedalid Viimsi U14 võistkonnale.

Suvises Alexela 3×3 korvpalli Eesti meistrivõistluste sarjas peeti 15 põhiturniiri etappi, kus ligi 1000 mängijat pidasid kokku 1096 3×3 korvpallimängu.

Kõikides sarjades pääseb 7. augustil peetavale Alexela 3×3 Tallinn Open finaalturniirile võistlusklasside 12 paremat võistkonda. Turniirile registreerimine on avatud. U11 ja U13 sarjades tuleb registreerumiseks saata võistkonna ja mängijate nimed hiljemalt kolmapäevaks 04.08.2021 kell 18:00 reigo@basket.ee

Kohila ja Kohtla-Järve3x3 turniiride peaväljaku otseülekanded on järelvaadatavad.