Laupäeval, 23. juulil toimus Kanepis 19. aastat legendaarne Kanepi Streetball, mis oli üheksandat aastat 3×3 korvpalli Eesti meistrivõistluste etapiks. Seekord mängisid U15 ja U18 poisid ning harrastajad.

Võistluspaik oli parem kui kunagi varem, kuna peaväljak oli esmakordsel saanud ajutise plastikkatte, mis ka võistlusi avamas käinud vallavanema sõnul võiks olla tulevikus alaline.

U15: 17 võistkonda

Kell 10:00 alustanud U15 sarjas osales kokku 17 võistkonda, kellest mitmed olid kokku pandud lähedalasuvate korvpallilaagrite mängijatest. Lõuna-Eestis toimunud U15 finaali jõudsid Rae vallast ja Pärnu linnast pärit korvpallurid. Suvise sarja kahe hõbemedali kõrvale korjas U15 tabeli liider Rae/Nyimage Kanepist oma kuuenda võidu.

Ka kolmanda koha mäng läks põnevaks kui Maasikamoos alistas lisaajal 12-10 tartu/KVL ehituse ja pääses sel suvel esimest korda poodiumile.

Alexela 3x3 Kanepi 2022 - U15

Harrastajad ja U18

Harrastajate ja U18 poiste sari oli seekord ühendatud, kuid mängiti eraldi arvestuses. U18 arvestusest jäi siiski välja #1 asetusega Team Estonia U17/U18 3×3 koondise kandidaatide tiim, kes oma avamängu kaotas 9-7 endast poole vanematele Alutaguse meestele.

Peale kaotust võtsid noored end kokku ja võitsid kõik järgnevad mängud, alistades veerandfinaalis harrastajate sarja tabeliliidri HPSL, poolfinaalis Team Haanja ning finaalis 16-14 Forega Logistiku ning tulid võitjaks.

U18 arvestuses esikoha saanud Kirsid jätkasid edukalt ka harrastajate play-offis, kui veerandfinaalis saadeti 20-19 koduteele turniiri ainus Läti harrastajate sats, kuid vigaderohkes poolfinaalis jäädi lisaajal 15-14 alla finaali jõudnud Forega Logistikule. Pronksimäng Team Haanja vastu võeti seisuga 22-14.

U18 arvestuses olid hõbedal R.Basketball, pronks OU Block.

Alexela 3×3 Kanepi etapi Google Photos pildigalerii leiab siit, tulemused play.fiba3x3.com lehelt. Täispikk peaväljaku otseülekanne on järelvaadatav video.basket.ee lehelt ja 3×3 Estonia YouTubest.

Alexela 3×3 korvpalli EMV jätkub…

3×3 korvpalli Eesti meistrivõistluste sarjas on jäänud pidada üks nädalavahetus ja finaal, kuhu pääsevad kõikide sarjade üldarvestuse parimad.

Järgmised Alexela 3×3 EMV etapid toimuvad: