Alexela 3×3 Elva 2022

Laupäeval , 30. juulil toimus läbi aegade esimene 3×3 korvpalli Eesti meistrivõistluste etapp Elvas. Alexela 3×3 Elva 2022 nime kandnud turniir toimus Elva staadioni puitkattega korvpalliväljakul World Tour meeste arvestuses.

Turniirist võttis osa ka eelmise aasta Tallinn Openi ja selle suve Alexela 3×3 Pärnu etapi võitnud Leedu 3×3 PRO sarja võistkond Sūduva-Mantinga ning Hispaania kõrgliiga meestest koosnev BÀSQUET GIRONA, kellele pakkusid konkurentsi Eesti 3×3 võistkonnad Haljala NGU/Estonia, Team Estonia U21, EMU SK, Haljala NGU. Tugevate tiimide vastu tulid platsile ka U18 võistkond Põlgaste Kanged ning nendest poole vanemad Korraldajad, kus pallisid Elva Liikumis- ja Spordifestivali peakorraldaja Madis Šumanov, Elva vallavanem Priit Värk, EKLi 3×3 valdkonna juht Reigo Kimmel ja Halajala/Võsu 3×3 peakorraldaja Viljar Larin.

Tõsisemateks lahinguteks läks play-offis, mida oli kohapeal kaasa jälgimas ka EOK sportlaskomisjoni esimees Gert Kanter ning mitmed meediaesindajad. Poolfinaalides sai kindla finaalipääsme Hispaania, kuid leedukatel õnnestus poolfinaali võit Haljala/NGU Estonia vastu alles mängu lõpus.

Finaalis sai 18-15 seisuga 1000 eurose peaauhinna Hispaania, Leedu sai kütuserahaks 500. Kolmanda koha ning 250 eurot teenis Haljala NGU/Estonia, kes võitis 22-16 Team Estonia U21 võistkonda.

Pilte Alexela 3×3 Elva 2022 etapist leiab Google Photos galeriist, lõplik paremusjärjestus on väljas play.fiba3x3.com lehel. Elva 3×3 TOP12 skoorijat leiab allolevalt pildilt, kõikide visatud punktide faili saab alla laadida siit.

Pika võistluspäeva otseülekanne on järelvaadatav video.basket.ee lehel ja 3×3 Estonia YouTube vahendusel.