Kas aasta noorsportlaseks valitakse U18 3×3 korvpalli MM-i hõbedatiim?

eok aasta sportlane

Täna algas traditsiooniline Eesti Olümpiakomitee poolt korraldatav Aasta Sportlase valimine, kus võitjad selguvad 29. detsembril kell 19 Alexela kontserdimajas toimuval galaõhtul ning Kanal 2 ja Postimehe telesaates “Spordiaasta Tähed 2021”.

Aasta sportlasi valivad spordiajakirjanikud, alaliidud ja rahvas. Rahvahääletusel saavad kõik anda oma hääle neljas kategoorias – naissportlane, meessportlane, treener ja võistkond.

Võistkonna valikus on korvpallisõprade rõõmuks ka BC Kalev/Cramo, kellel on tõenäosus jõuda küll kolme nominendi sekka, kuid epeenaiskonna olümpiakulla vastu sel aastal keegi ei saa.

Korvpall Aasta Sportlase valimistel

Viimane ja ainus kord kui korvpallur sai Aasta Meessportlaseks oli aastal 1991, kui selleks oli Tiit Sokk.

1993. aastal sai Aasta Treeneri tiitli Jaak Salumets, samal aastal valiti ka Eesti korvpallimeeskond Aasta Võistkonnaks.

Peale seda pole ülemäära palju korvpallureid lavale pääsenud kui välja arvata 2018. kui Aasta Spordihinge tiitli sai Rapla korvpalliedendaja Jaak Karp.

Aasta Noorsportlase otsustavad ajakirjanikud ja alaliidud

2021. aasta EOK Aasta Noorsportlase valikul on mitmeid häid kandidaate, kus ühes potis on nii poisid kui tüdrukud ning individuaal- ja võistkonnaalad.

2021. aasta oli Eesti 3×3 korvpallile läbi aegade edukaim, säravaimaks tulemuseks on olümpiaala noorte maailmameistrivõistluste finaalturniir, kus Eesti mängis korvpalli MM-i finaalis USA-ga. Ülemäära tihti Eesti spordiajaloos, eriti veel pallimängudes, sellist olukorda ei juhtu. Ka 3×3 korvpallis oleks liiga suur unistus sellist tulemust lähiaastatel oodata, kuigi unistama peab. 

Kui sa oled spordiajakirjanik või mõne alaliidu esindaja, siis palume sul seda Aasta Noorsportlase valikul hinnata.