3×3 korvpalli olümpiavõitja on mänginud mõnel Eesti 3×3 turniiril

3×3 korvpallis mängivad homme Tokyos medalitele Serbia, Venemaa (täpsemalt Venemaa Olümpiakomitee), Läti ja Belgia.

Kuna kõikides tiimides on vähemalt üks mängija, kes on osalenud Eestis toimunud 3×3 etappidel, siis võib väita, et ükskõik, kes homme 3×3 korvpallis olümpiavõitjaks tulevad, on vähemalt üks tiimi liige käinud varasemalt mõnel Eesti 3×3 etapil mängimas.

Kõige viimasena käis Eestis mängimas Belgia tiimi mängija Rafael Bogaerts, kes selle suve 10. juulil 3×3 TalTech  OptiBet Lite Quest 2021 turniiril pidi finaali lisaajal Karl Johan Lipsu viskest vastu võtma 19-18 kaotuse.

Eestlastele kõige tuntum Läti võistkond võitis eelmisel aastal samas koosseisus 3×3 Tallinn Open 2020 turniiri. Tasub siiski meenutada, et eelmisel aastal sai ka Riga võistkond 3×3 Haljala turniiri poolfinaalis Dorbeku, Puideti ja Veidemani käest 21-18 kaotuse.

Venemaa (Olümpiakomitee) mängijad Alexander Zuev ja Stanislav Sharov mängisid 2018. aastal Saku Suurhalli ees enne Eesti-Kreeka saalimängu. Said sealt lätlaste käest kaotuse ja leppisid kolmanda kohaga.

Kõige kauem pole Eestis käinud maailma üks kuulsaimaid 3×3 korvpallureid Dušan Bulut, kes mängis 2012. aasta Tallinn Openil, kuid sai seal Leedu võistkonna käest poolfinaalis 22-21 kaotuse ja pidi leppima kokkuvõttes III kohaga.

Seega – ükskõik, kes homme tuleb 3×3 korvpallis ajaloo esimeseks olümpiavõitjaks, on käinud Eestis 3×3 korvpalli mängimas ja saanud siin vähemalt ühe kaotuse kirja.

Teisalt see, et Tokyo olümpiamängude 3×3 korvpalli poolfinaalides on vaid Euroopa võistkonnad, näitab seda, et see ala on Euroopas populaarne ja 10.-12. septembrini Pariisis toimuvatel FIBA 3×3 korvpalli Euroopa meistrivõistluste finaalturniiril on konkurents medalitele väga tihe.

Dusan Bulut Tallinnas 2012

Maailma üks tuntumaid 3×3 korvpallureid Dusan Bulut 2012. aastal Tallinnas, Vabaduse väljakul.