Esimesed 3×3 meistrivõistlused Ameerikas

Kui esimesed 3×3 korvpalli Euroopa meistrivõistlused toimusid juba 2014. aastal, siis alles nüüd ja peale seda kui 3×3 korvpall on olümpialt medalid saanud, korraldatakse esimesed 3×3 korvpalli meistrivõistlused Ameerika mandril.

Americup nime kandev turniir toimub 12.-14. novembrini USA-s, Miamis ning toob Põhja- ja Lõuna-Ameerika pealt kokku 18 riiki meeste arvestuses ja 14 riiki naiste arvestuses. Turniiri võitjad mõlemas sarjas saavad pääsme 2022. aasta juunis Belgias toimuvatele 3×3 korvpalli MM-ile.

Eesti Korvpalliliidu 3×3 valdkonna juhi Reigo Kimmeli sõnul on 3×3 korvpallis Euroopa olnud aastaid teistest ees, kus isegi olümpiamängude esimesed viis kohta said Euroopa võistkonnad. Euroopa meistrivõistlustel on selles olnud suur roll, eriti peale 2017. aastat kui tegemist on olnud ametliku olümpiaala meistrivõistlustega.

Kuigi mõned Ameerika mandrilt pärit võistkonnad on 3×3 korvpallis jõudnud kõrgele, näiteks 2019. aastal tuli USA võistkond maailmameistriks ning noorte arvestuses on USA väga tihti olnud poodiumil, siis oma tsooni meistrivõistlusi pole Ameerika mandril veel toimunud.

Esimesed 3×3 meistrivõistlused Aasias ja Aafrikas toimusid 2017. aastal.

3×3 AmeriCup 2021

Esimesi Ameerika mandri 3×3 meistrivõistlusi saab jälgida turniiri ametlikult veebilehelt. Favoriitideks võib pidada varasema 3×3 kogemusega USA, Kanada, Brasiilia, Argentiina ja Puerto Rico võistkondi, kuid esmakordselt tulevad areenile mitmed riigid, kelle 3×3 tausta kohta on meil vähe infot – Saint Lucia, Trinidad ja Tobago, Haiti, Guatemala, Barbados jt.